گمشدگان

از {{model.count}}

محصولی از زینگو

 • تولید کننده: زینگو
 • تعداد نفرات: 3 تا 10 نفر
 • رده سنی: 14 سال به بالا
 • مدت زمان اجرا بازی: 45 دقیقه
تعداد
نوع
179,000 تومان
 • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

دریای طوفانی و کشتی به گل نشسته، حالا مسافرهای این کشتی موندن و یه جزیره‌ی کشف نشده‌ی بی‌‌نام‌ونشون.  جزیره‌ای پر از خطرهای مختلف که توش حتی آب و غذا به اندازه‌ی کافی نیست. کی می‌تونه زنده بمونه و قبل از رسیدن طوفان از این جزیره فرار کنه؟ گمشدگان یه بازی هیجان‌انگیز با ترکیبی از همکاری و رقابته که توش بازیکن‌ها باید برای زنده موندن توی یه جزیره‌ی دورافتاده و فرار از اونجا تلاش کنن. اگرچه هر بازیکنی نهایتاً به فکر نجات خودشه، اما بدون همکاری با بقیه نمی‌شه تو این جزیره زنده موند! گمشدگان برای رده‌ی سنی +14 طراحی شده و می‌شه با 3 تا 10 نفر بازیکن بازیش کرد.  محتویات بازی

 زینگو خوش ! تازه‌ترین عضو خانواده‌ی «خیلی سبز»!
راستش ما از همون اول، همیشه دوست داشتیم خوشحال باشیم و از زندگی لذت ببریم، درواقع دوست داریم همه آدما همینجوری باشن! واسه همین همیشه به این فکر می‌کردیم که چطوری می‌شه کاری کرد که آدما از لحظه هاشون لذت ببرن، دور هم کیف کنن، حس های جدید تجربه کنن، خودشون رو بهتر کشف کنن و البته همه این حس های خوب رو به همدیگه هم منتقل کنن! تا اینکه…
تا اینکه یادمون افتاد آررره… این که خیلی واضحه! ما باید بازی کنیم…! اصن باید بازی بسازیم و وسیله ی خوشحالی رو تولید کنیم! یه جورایی کارخونه ی خوشحالی باشیم، کارخونه ی بازی های باحال! زینگو!

دریای طوفانی و کشتی به گل نشسته، حالا مسافرهای این کشتی موندن و یه جزیره‌ی کشف نشده‌ی بی‌‌نام‌ونشون.  جزیره‌ای پر از خطرهای مختلف که توش حتی آب و غذا به اندازه‌ی کافی نیست. کی می‌تونه زنده بمونه و قبل از رسیدن طوفان از این جزیره فرار کنه؟ گمشدگان یه بازی هیجان‌انگیز با ترکیبی از همکاری و رقابته که توش بازیکن‌ها باید برای زنده موندن توی یه جزیره‌ی دورافتاده و فرار از اونجا تلاش کنن. اگرچه هر بازیکنی نهایتاً به فکر نجات خودشه، اما بدون همکاری با بقیه نمی‌شه تو این جزیره زنده موند! گمشدگان برای رده‌ی سنی +14 طراحی شده و می‌شه با 3 تا 10 نفر بازیکن بازیش کرد.  

محتویات بازی

توی جعبه‌ی بازی در کنار بروشور یه زمینه‌ی پارچه‌ای، 12 کارت آب و هوا، 10 کارت وضعیت و 54 کارت منابع وجود داره. به جز این‌ها، یه توکن نشانگر چوب، یه توکن نشانگر آب و یه توکن نشانگر غذا هم وجود داره که برای حساب کتاب مقدار آب و غذای بازمانده‌ها ازشون استفاده می‌شه.  

طوفان نزدیکه! چجوری گمشدگان بازی کنیم؟

برای شروع بازی، باید با توجه به تعداد بازیکن‌ها بینشون کارت‌های آب و غذا تقسیم کنین. جدول تعداد بازیکن و آب و غذای مورد نیازشون توی بروشور بازی توضیح داده شده. حالا با استفاده از توکن‌های چوبی مقدار آب و غذا رو روی زمینه مشخص کنین. برای شروع بازی، اول از همه باید یه سرپرست انتخاب بشه. یکی از بازیکن‌ها رو انتخاب کنین و دست بعد نفر بعدی در جهت ساعت‌گرد، سرپرست می‌شه. مرحله‌ی بعد، رو کردن کارت‌های آب‌وهواست. کار‌ت‌های آب‌وهوا جز اینکه نشون می‌دن طوفان شروع شده یا نه، مشخص می‌کنن که مقدار بارندگی چقدره و توی اون دست چقدر آب گیر بازیکن‌ها میاد. تو مرحله‌ی بعد، هرکدوم از بازیکن‌ها به نوبت یکی از 4 اقدام اصلی بازی رو انتخاب می‌کنن و انجام می‌دن:

 1. ماهی‌گیری

بازیکن‌ها با تاس ریختن ماهی می‌گیرن و غذا جمع می‌کنن.

 1. جمع‌آوری آب

بازیکن‌ها با توجه به عدد روی کارت آب‌وهوا، آب جمع می‌کنن.

 1. جمع‌آوری چوب و ساخت کلک

بازیکن‌ها با تاس ریختن سعی می‌کنن چوب جمع کنن تا کلک بسازن و از جزیره برن!

 1. برداشت از منابع

بازیکن‌ها از دسته کارت منابع یه کارت برمی‌دارن و به دست خودشون اضافه می‌کنن. وقتی همه‌ی بازیکن‌ها یکی از 4 اقدام اصلی رو انجام دادن، وقت بررسی وضعیت بازمانده‌هاست! به ازای هر بازیکن زنده‌ای که توی بازی باقی مونده، یه واحد از منابع آب و غذا کم می‌شه. اگه آب و غذا از تعداد بازیکن‌ها کمتر باشه، بازیکن‌ها باید رای‌گیری کنن و به تعداد لازم بازیکن حذف کنن.  

کلک رو به آب بزن! پایان بازی گمشدگان

گمشدگان در یکی از این سه حالت تموم می‌شه:

 1. همه‌‌ی بازیکن‌ها کشته بشن!

توی این جزیره خطرات زیادی وجود داره، از کمبود آب و غذا گرفته تا توطئه‌ی بقیه‌ی بازیکن‌ها یا مارهای سمی! اگه همه‌ی بازیکن‌ها کشته بشن، بازی برنده‌ای نداره.

 1. یک یا چند بازیکنن فرار کنن!

اگه یک یا چند بازیکن یک واحد آب و غذا و جای کافی رو کلک داشته باشن و جزیره رو ترک کنن، برنده شدن!

 1. کارت آب‌وهوای طوفان رو بشه!

به محض رو شدن کارت طوفان، بازی وارد دور آخر شده و همه‌ی بازیکن‌ها باید یه واحد آب و غذا و جای روی کلک داشته باشن.   تازه علاوه بر این‌ها، گمشدگان کلی کارت غافلگیرکننده هم داره. مثل عروسک جادویی که می‌شه باهاش یه بازیکن مُرده رو به بازی برگردوند یا گوی شیشه‌ای که اجازه می‌ده توی هر رای‌گیری، آخرین نفر باشی. با این توصیفات و این کارت‌های غافگیرکننده‌ای که گفتیم، گمشدگان می‌تونه یه بازی باشه پر از همکاری و رقابت، رفاقت و البته خیانت!

تولید کننده
زینگو
تعداد نفرات
3 تا 10 نفر
رده سنی
14 سال به بالا
مدت زمان اجرا بازی
45 دقیقه

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید!
info@synapsi.ir
09189613244