ساتراپان*

از {{model.count}}

IMHOTEP

  • زمان بازی: 30 تا 60 دقیقه
  • تعداد بازیکن: 2 تا 4 نفر
  • سن مناسب: +10 سال
  • تولید کننده: مزدیسنا
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

قلمرو شاهان هخامنشی شامل چندین ایالت بود و اداره‌ی هر سرزمین را فرمانروایانی محلی بر عهده داشتند که «ساتراپان» خوانده می‌شدند. قلمرو هر «ساتراپ» را نیز یک «ساتراپی» می‌نامیدند. این ساختار پس از فتوحات اسکندر و سقوط هخامنشیان نیز تداوم داشت و مقدونیان و یونانیان همانند گذشته از ساتراپ‌ها و ساتراپی‌ها برای اداره‌ی این سرزمین‌ها بهره می‌بردند.در این بازی، هریک از شما در نقش یکی از ساتراپ‌های شاهنشاهی هخامنشی در فراهم کردن سنگ‌های ساختمانی و ساخت بناهای باستانی گوناگون رقابت می‌کنید. هر ساتراپ با هدف کسب اعتبار و نفوذ بیشتر، به دنبال مشارکت در ساخت هرچه باشکوه‌تر یادمان‌های بزرگ است. برای این کار باید سنگ‌های ارزشمند را از معادن سرزمین‌تان به کارگاه‌های مختلف منتقل کنید. اما تنها شما نیستید که مسیر کاروان‌های حمل سنگ را تعیین می‌کنید. رقبای شما نقشه‌های دیگری در سر می‌پرورانند و تلاش می‌کنند از موفقیت‌تان جلوگیری کنند؛ با وجود این، با هوشمندی و در پیش گرفتن یک راهبرد درست می‌توانید بر آنان غلبه کنید و بیشترین قدرت و اعتبار را میان ساتراپان در سرتاسر امپراتوری به دست آورید.

محصولات مرتبط

مزدیسنا تولیدکننده بازی های فکری است که در بازی های مشارکتی زیادی شرکت کرده است.

از بازی های این تیم می توان به سه دوست خوشحال درختی، رمزشکن، راگناروک و ... اشاره کرد.


هدف بازی
هر بازیکن نقش یکی از ساتراپان امپراتوری هخامنشی را بر عهده می‌گیرد. شما 7 دور فرصت دارید تا سنگ‌هایتان را از معادن و انبارهایتان به کارگاه‌ها بفرستید و به گونه‌ای بناهای باستانی را تکمیل کنیدکه بیشترین امتیاز را میان ساتراپان به دست آورید.در هر نوبت‌تان باید از بین 4 حرکت زیر یکی را انتخاب کنید و انجام دهید:
•    سنگ‌های جدید دریافت کنید
•    1 سنگ را روی گاری بگذارید
•    یکی از گاری‌ها را به کارگاه بفرستید
•    یک کارت بازار آبی را بازی کنید
تحویل سنگ به هر کارگاه به شکل‌های مختلفی به شما امتیاز می‌دهد؛ گاهی امتیاز بیشتر، گاهی کمتر؛ گاهی بلافاصله پس از تحویل سنگ، گاهی در پایان دور و گاهی نیز در پایان بازی. بازیکنی که در پایان، بیشترین امتیاز را کسب کند، برنده‌یبازی است.


نحوه‌ی بازی

بازی در 7 دور انجام می‌شود.
هر دور بازی به شرح زیر است:
•    در آغاز هر دور،یک کارت دور را رو می‌کنید که 4 گاری در دسترس در این دور را نمایش می‌دهد. گاری‌های نشان‌داده‌شده را در سمت چپ صفحه‌های کارگاه بچینید. چهار نوع گاری با ظرفیت متفاوت وجود دارد:
دو گاری با ظرفیت حمل 4 سنگ، سه گاری باظرفیت حمل 3 سنگ، دو گاری با ظرفیت حمل 2 سنگ و یک گاری با ظرفیت حمل ۱ سنگ.گاری‌هایی که توسط گاومیش‌های نیرومند کشیده می‌شوند نسبت به گاری‌هایی که به قاطرها بسته شده‌اند گنجایش بیشتری دارند.
زیر تصویر ۲: نمونه: اگر کارت دور روشده مانند شکل مقابل باشد، یک گاری با ظرفیت 4 سنگ، یک گاری باظرفیت 3 سنگ و دو گاری با ظرفیت 2 سنگ را برداشته و با فاصله در سمت چپ صفحه‌های کارگاه قرار می‌دهید.
•    سپس ۴ کارت از ستون کارت‌های بازاررو کنید و در صفحه‌ی بازار قرار دهید.
اگر ستون کارت‌های بازار به پایان رسید، کارت‌های سوخته را بُر بزنید و دوباره ستون کارت‌های بازار را مانند قبل آماده کنید.
•    سپسبا شروع از نفر اول، تمام بازیکنان به نوبت حرکت‌های خود را انجام می‌دهند.


پایان بازی
بازی پس از 7 دور به پایان می‌رسد.
سپس، امتیازات نهایی هریک از ساتراپان محاسبه می‌گردد.

محاسبه‌ی امتیازات نهایی
ابتدا امتیازهای سنگ‌های موجود در میل آتشدان را محاسبه کنید. نحوه‌ی امتیازگیری در صفحه‌ی؟ زیر عنوان «میل آتشدان» توضیح داده شده است.
سپس نوبت به محاسبه‌یامتیازهایسنگ‌های درون کارگاه سنگ‌نگاره می‌رسد. نحوه‌ی امتیازگیری در صفحه‌ی؟ زیر عنوان «سنگ‌نگاره»شرح داده شده است.
سپس امتیازات کارت‌های سرستون وکارت‌های امتیاز بازار را مطابق آنچه روی آن‌ها نوشته شده، محاسبه کنید.نحوه‌ی امتیازگیری از این کارت‌ها در صفحه‌ی؟ توضیح داده شده است. به هر کارت آبیاستفاده‌نشده نیز 1 امتیاز تعلق می‌گیرد.
بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده، برنده‌ی بازی است.
در صورت برابر بودن امتیازات، بازیکنی که تعداد سنگ بیشتری در انبار خود دارد برنده‌ی بازی است. اگر باز هم برابر بودید، پیشنهاد می‌دهیم یک دست دیگر بازی کنید.


بازی ساتراپان، تصویری از پیشینه‌ی شکوهمند ایران، محصولی از گروه مزدیسنا
بازی ساتراپان تلاشی است برای بازآفرینی بخشی از تاریخ تمدن ایران؛ داستان بازی به عصر هخامنشی بازمی‌گردد و تصویرگری بازی به دقت بر اساس نقوش و آثار برجای‌مانده از آن دوران صورت گرفته است. در این بازی در نقش فرمانروایان کهن به ساخت نمونه‌هایی از معماری ایران باستان می‌پردازید که می‌توانید در دفترچه‌های همراه بازی به تفصیل با آن‌ها آشنا شوید.
برای سهیم شدن در ترویج اهمیت آگاهی از هویت تاریخی کشورمان، می‌توانید با هشتگ #ساتراپان در فضای مجازی فعالیت کنید.

زمان بازی
30 تا 60 دقیقه
تعداد بازیکن
2 تا 4 نفر
سن مناسب
+10 سال
تولید کننده
مزدیسنا
پیچیدگی
متوسط

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید!
info@synapsi.ir
09189613244