بازی فکری «پاییز موریا»

از {{model.count}}

DWAR7S FALL

  • تعداد نفرات: 1 تا 4 نفر
  • رده سنی: 10 سال به بالا
  • مدت زمان اجرا بازی: 45 دقیقه
  • تولید کننده: روبیک گیم
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
این محصول ناموجود می‌باشد مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی فکری «پاییز موریا»، کوتوله‌ها باید خودشان را برای زمستان طولانی و سختی که در پیش است، آماده کنند.پس زمان استخراج سنگ‌های قیمتی، ذخیره‌سازی غذا و ساخت‌وساز قلعه‌ها فرا رسیده است.علاوه بر این، باید مراقب اژدهایان آتشینی که خفته‌اند و غول‌های یخی که در کمینشان نشسته‎‌اند نیز باشند.خلاصه اینکه تک تک لحظات پاییز را غنیمت بشمارید و برای اقداماتتان، هوشمندانه برنامه‌ریزی کنید!

تعداد نفرات
1 تا 4 نفر
رده سنی
10 سال به بالا
مدت زمان اجرا بازی
45 دقیقه
تولید کننده
روبیک گیم

کوتوله‌ها باید خودشان را برای زمستان طولانی و سختی که در پیش است، آماده کنند.
پس زمان استخراج سنگ‌های قیمتی، ذخیره‌سازی غذا و ساخت‌وساز قلعه‌ها فرا رسیده است.
علاوه بر این، باید مراقب اژدهایان آتشینی که خفته‌اند و غول‌های یخی که در کمینشان نشسته‎‌اند نیز باشند.
خلاصه اینکه تک تک لحظات پاییز را غنیمت بشمارید و برای اقداماتتان، هوشمندانه برنامه‌ریزی کنید!

هدف بازی:
در این بازی هدف هر بازیکن، بدست آوردن بیشترین امتیاز به کمک: تکمیل اهداف، گسترش قلمرو و جمع آوری جواهرات است.
پایان بازی زمانی فرا می رسد که  یکی از بازیکنان سه تا از کارت های هدف خود را تکمیل کند.

اجزای بازی:
36 کارت سرزمین
10 کارت هدف تجاری
7 کارت هدف محرمانه
34 کارت‌ سنگ‌های قیمتی
13 کارت‌ دیو
7 کوتوله از هر رنگ

چیدمان بازی
در شهر موریا پاییز حال و هوای دیگری دارد .کوتوله‌ها باید خودشان را برای زمستان طولانی و سختی که در پیش است، آماده کنند. پس زمان استخراج سنگ‌های قیمتی، ذخیره‌سازی غذا و ساخت‌وساز قلعه‌ها فرا رسیده است. علاوه بر این، باید مراقب اژدهایان آتشینی که خفته‌اند و غول‌های یخی که در کمینشان نشسته‎‌اند نیز باشند. خلاصه اینکه تک تک لحظات پاییز را غنیمت بشمارید و برای اقداماتتان، هوشمندانه برنامه‌ریزی کنید.
الف. اهداف:
1. کارت‌های اهداف تجاری را بر زده و سه‌تا کارت رو کنید و مانند تصویر بالا، در کنار دسته‌ی کارت‌های اهداف تجاری قرار دهید.
2. کارت‌های اهداف محرمانه را بر زده و به هر بازیکن یک کارت بدهید. هرکدام از بازیکنان پس از اینکه به صورت مخفیانه کارتشان را رویت کردند و آن‌ را به پشت در مقابل خود قرار می‌دهند.
ب. سنگ‌های قیمتی:
کارت‌های سنگ‌های قیمتی را بر اساس نوعشان تفکیک و مرتب کنید. سپس مانند تصویر بالا، این دسته کارت‌هارا به صورت رو شده در کنار یکدیگر قرار دهید.
پ. کارت‌های سرزمین:
کارت‌های سرزمین را بر اساس رنگشان تفکیک و  مرتب کنید. سپس به هر بازیکن، مطابق با رنگی که انتخاب می‌کند (آبی، قرمز، سبز یا زرد)، 9 کارت سرزمین بدهید.
ت. کوتوله‌ها:
هر بازیکن هفت کوتوله همرنگ با کارت‌های سرزمینش دریافت کند.
ث. غول ها :
کارت‌های غول را را بُر بزنید و مانند تصویر بالا، در کنار کارت‌های سنگ‌های قیمتی قرار دهید.
ج. اکتشاف:
فضای بزرگی را برای قرار دادن کارت‌های سرزمین در نظر بگیرید.
بازیکنان نوبتی و به صورت ساعتگرد بازی می‌کنند. جوان‌ترین بازیکن را به عنوان بازیکن شروع‌کننده انتخاب کرده و بازی را شروع کنید.

نوبت بازیکنان
نوبت هر کدام از بازیکنان به سه فاز مختلف تقسیم می‌شود: انجام اکشن‌ها، جمع آوری و سوزاندن کارت‌ها.
1. فاز انجام اکشن:
هر بازیکن می‌تواند در فاز اول نوبت خود 3 اکشن (یا 4 اکشن اگر کارت قلعه خود را بازی کرده باشد) انجام دهد. اکشن‌های بازی عبارتند از: بازی کردن یک کارت سرزمین، قرار دادن یک کوتوله و یا حرکت دادن یک کوتوله. شما می‌توانید با هر ترکیبی که تمایل داشتین از این اکشن‌ها استفاده کنید. مثلا "3تا کارت سرزمین بازی کنید" یا "3تا کوتوله قرار دهید" یا "1 کارت سرزمین بازی کنید و 2تا کوتوله هم قرار دهید".
بازی کردن یکی از کارت‌های سرزمین:
برای قراردادن کارت‌های سرزمین و اضافه کردنشان به صفحه‌ی بازی، باید آن‌را در مجاورت و متصل با کارت‌های دیگری که از قبل بازی شده‌اند، و یا روی کارت‌های دیگر قرار دهید (البته اگر امکانش فراهم بود). شما می‌توانید هنگام قرار دادن کارت‌ها، آن‌ها چرخانده و به هر شکلی که تمایل دارید جایگذاری کنید. هخوانی داشتن یا نداشتن دیوار‌های کارت سرزمین جدید با کارت‌های صفحه‌ی بازی یا اتصال کارت سرزمین جدید با کارت قلعه‌ی‌تان، هیچ اهمیتی ندارد.
در نوبت اول، بازیکن شروع‌کننده می‌تواند اولین کارت سرزمینش را هر جایی که تمایل داشت قرار دهد.
در صورتی می‌توانید کارتی را روی کارت دیگر قرار دهید که دارای نماد مشترک باشند (و فقط این سه نماد شامل این قانون می‌شوند). همچنین شما نمی‌توانید روی کارتی که بر رویش کوتوله‌ای قرار داشته باشد، کارت دیگری بگذارید.
روی کارت قلعه و یا کارت‌های هیولا نیز هیچ کارتی قرار نمی‌گیرد.
قرار دادن یکی از کوتوله‌ها:
شما می‌توانید یکی از کوتوله‌های خود را روی فضاهای خالی هر کدام از کارت‌های سرزمین صفحه‌ی بازی که تمایل دارید، قرار دهید. حتی می‌توانید از قلعه‌ی یک بازیکن دیگر برای "حفاری" استفاده کنید. در ادامه به فرآیند حفاری پرداخته می‌شود. برای انجام ماموریت هرکدام از سرزمین‌ها، باید به تعداد مورد نیاز کارت سرزمین مورد نظر، روی آن کوتوله قرار دهید. مثلا معدن یاقوت سرخ به سه کوتوله و معدن زمرد سبز به دو کوتوله برای انجام ماموریتش در مرحله‌ی جمع آوری نیاز دارد.
حرکت دادن یکی از کوتوله‌ها:
شما می‌توانید هر کدام از کوتوله‌هایتان که از قبل روی صفحه قرار گرفته‌اند را حرکت داده و به سرزمین‌های متصل با سرزمینی که روی آن قرار دارند، انتقال دهید. فراموش نکنید که هیچگاه نمی‌توانید از دیوار‌ها عبور کنید. علاوه بر این، همیشه باید روی کارت مقصد، فضای خالی وجود داشته باشد (حتی اگر بخواهید از یک کارت برای رفتن به کارتی دیگر استفاده کنید).
بازی کردن یکی از کارت‌های غول:
بازی کردن کارت‌های غول یک اکشن رایگان محسوب می‌شود. حتی می‌توانید بیشتر از یک کارت غول را در فاز انجام اکشن نوبتتان بازی کنید.
2. فاز جمع آوری:
در این فاز، صفحه بازی را بررسی می‌کنید تا مشخص شود ماموریت کدام یک از کارت‌های سرزمین که کوتوله‌هایتان رویشان قرار دارند، انجام شده است. برای انجام ماموریت کارت‌های سرزمین، باید تمامی کوتوله‌هایی که رویشان قرار گرفته‌اند از یک رنگ باشند. در صورتی که ماموریت سرزمینی انجام شده بود، می‌توانید تمام کوتوله‌هایتان را از روی آن سرزمین برداشته و به دستتان برگردانید. سپس اقدام کارت سرزمین مذکور را انجام دهید. (برای مثال: یک سنگ قیمتی بردارید، از فروشگاه برای تبادل استفاده کنید، یک کارت غول برداشته یا حفاری کنید).
مراقب باشید! تا زمانی که کوتوله‌ها ماموریت سرزمینی که رویش قرار گرفته‌اند را انجام نداده باشند، به دستتان برنمی‌گردند.  البته در صورتی که امکان انجام ماموریت سرزمینی فراهم نباشد (مثلا یک اژدها در قلمرو وجود داشت و کوتوله‌های شما در معدن بودند) کوتوله‌هایتان به دستتان برمی‌گردند؛ اما چون ماموریت سرزمین انجام نشده، اقدام سرزمین قابل انجام نخواهد بود و چیزی دریافت نمی‌کنید. اگر سرزمینی برای انجام ماموریتش به دو کوتوله نیاز داشته باشد و شما سه کوتوله روی آن سرزمین داشته باشید، کوتوله‌ی اضافی روی سرزمین باقی مانده و دو کوتوله دیگر به دستتان برمی‌گردند.
3. فاز سوزاندن کارت:
شما نمی‌توانید بیش از 9 کارت در دستتان نگه دارید. کارت‌هایی که شامل این قانون می‌شوند عبارتند از، کارت‌های سرزمین، کارت‌های سنگ‌های قیمتی و کارت‌های غول. در این فاز از نوبتتان، اگر بیش از 9 کارت در دستتان دارید، باید کارت‌های اضافی را بسوزانید. توجه داشته باشید که اجازه‌ی سوزاندن کارت‌های سرزمین را ندارید. پس باید از کارت‌های دیگرتان (کارت‌های سنگ‌های قیمتی و غولها) بسوزانید.
کارت‌های سرزمین
هر کدام از بازیکنان، بازی را با 9 کارت سرزمین شروع می‌کنند. فراموش نکنید، هنگامی که شما یکی از کارت‌های سرزمینتان را بازی می‌کنید، در صورتی امکانش باشد، بقیه بازیکنان در نوبتشان می‌توانند کوتوله‌هایشان را روی آن قرار داده و از آن استفاده کنند.

اهداف
دو نوع هدف در بازی وجود دارد ، که هر یک در پایان بازی برایتان امتیازاتی خواهند داشت. در انتهای بازی  ، امتیاز سنگ های قیمتی باقی مانده در دستتان ، به مجموعه امتیازاتتان اضافه خواهد شد.

1 - اهداف تجاری:
بازیکنان می‌توانند با جمع آوری سنگ‌های قیمتی و مبادله با فروشگاه، کارت‌های اهداف تجاری دریافت کنند.

2. اهداف محرمانه:
با انجام دادن و تحقق اهداف محرمانه، بلافاصله می‌توانید کارت آن‌ را در هر زمان از بازی رو کنید (حتی در پایان بازی و پیش از امتیازشماری نهایی).

شما باید کارت‌های اهداف تجاری‌تان، هدف محرمانه و هیولاهای شکست خورده‌تان را در مقابل خودتان قرار دهید. این کارت‌ها شامل قانون محدودیت کارت‌های دستتان نمی‌شوند.

پایان بازی
هر زمانی که یکی بازیکنان در پایان نوبتش، حداقل 3 کارت هدف در مقابلش داشته باشد، شرایط پایان بازی شکل می‌گیرد. بازیکنانی که در این دور بازی نکرده‌اند، آخرین نوبتشان را بازی می‌کنند و پس از آن بازی به پایان می‌رسد. هر ترکیبی از 3 کارت اهداف می‌تواند به بازی پایان دهد. برای مثال: 2 هدف تجاری و 1 هدف محرمانه‌‎ی انجام‌شده یا 3 هدف تجاری و ...

برنده‌ی بازی
در پایان بازی، بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد، برنده‌ی بازی می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...