بازی فکری «شب مافیا- بسته اصلی»

از {{model.count}}

Mafia Night

  • رده سنی: 10 سال به بالا
  • مدت زمان اجرا بازی: 60 دقیقه
  • تعداد نفرات: 5 تا 45 نفر
  • تولید کننده: دورهمی جواهری
تعداد
نوع
649,900 تومان
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

 بازی فکری «شب مافیا - بسته اصلی»، بازی شب مافیا، برگرفته از بازی کلاسیک مافیا یا گرگینه است. در این بازی  سعی شده است تغییراتی ایجاد شود تا بازیکنان بیشتر با یکدیگر تعامل داشته  باشند و روند یکنواخت بازی، بهبود یابد. شب مافیا نسبت به بازی کلاسیک  مافیا، پیچیده تر و طولانی ­تر است، اما ویژگی­هایی دارد که آن را متمایز و  جالب­تر می­ کند.

رده سنی
10 سال به بالا
مدت زمان اجرا بازی
60 دقیقه
تعداد نفرات
5 تا 45 نفر
تولید کننده
دورهمی جواهری

 تا حالا شده مافیا بازی کنی و چندبار پشت هم، شهروند ساده بشی؟ حوصلت سر بره و احساس کنی که نقش آنچنانی توی بازی نداری؟در شب مافیا، هر بازیکن یک نقش منحصر به فرد دارد. یعنی هیچکس نقش معمولی و ساده ندارد و هر بازیکن، تاثیر مهمی در روند بازی خواهد داشت.

برخلاف حالت کلاسیک که بازیکنان فقط در شب کارهای خاصشان را انجام می­ دهند، در این بازی بسیاری از شخصیت­ها در روز دارای قابلیت­های خاصی هستند. این امر باعث می­شود قابلیت­های بازی محدود به شب نشده و هر لحظه منتظر اتفاقی در بازی باشید.نحوه رأی گیری در شب مافیا متفاوت است و طوری طراحی شده است که هم هیجان بازی رو بالا ببرد، هم اینکه بازی مرموزتر شود، علاوه بر کارت­های شخصیت ، چند نوع کارت هم به بازی اضافه شده است که حال و هوای بازی را جالب تر می­کند.

یکی از مهم­ترین کارهایی که در این بازی انجام شده ، نظم و قانون دادن به بازی است، اصولا بازی مافیا، بازی پیچیده ای است و احتمال دارد حالات عجیب یا اتفاقات خاصی در بازی پیش بیاید که برای همه آنها قوانین منحصری ایجاد شده است. همچنین جدول مخصوصی برای گرداننده بازی طراحی شده، که کار او را بسیار راحت­تر کرده است. بازیکنان به دو گروه شهروندان و مافیا تقسیم می­ شوند. اعضای مافیا یکدیگر را می­ شناسند، ولی شهروندان همدیگر را نمی­ شناسند.

بازیکنان باید از یکدیگر سوال کنند، تا به نتیجه برسند که چه کسی شهروند است و چه کسی مافیاست. ممکن است بازیکنی دروغ بگوید، به همین خاطر بازیکنان باید به رفتار و گفتار سایرین دقت کنند. بازی در دو فاز روز و شب انجام می­ شود و بسته به تعداد بازیکنان، در چند شبانه روز پایان می­ یابد. در شب، مافیا یک نفر را حذف می­کنند و در روز شهروندان باید سعی کنند مافیا را پیدا کنند و با رأی­ گیری، از بازی حذف کنند.بازیکنان می­توانند به هم اتهام بزنند و سوال­های مختلفی بپرسند و نقطه نظراتشان را مطرح کنند. در نهایت بازیکنی که رأی اکثریت را بیاورد، حذف می­شود. این روند تا آنجا ادامه پیدا می­کند که یکی از گروه ­ها برنده بازی شود.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...