از دکترای ریاضیات تا ۶۰۰ بازی رومیزی!

راینر کنیتزیا یک از بزرگترین و مشهورترین و افسانه ای ترین طراحان بردگیم هست که در سال های فعالیت خودش بیش از ۶۰۰ عنوان بازی رو ثبت کرده که در میان این ۶۰۰، ۷۰۰ عنوان بازی و اکسپنشن و .... بازی های شاهکاری به چشم میخوره مثل معبد الدورادو و لاما (هف شمبه) و.... که در سال های اخیر نامزد دریافت جایزه بهترین بازی سال هم شدند؛ معبد الدورادو در سال ۲۰۱۷،رقابت رو به کینگ دومینو از برونو کاتالا باخت . در سال ۲۰۱۸، بازی کارتی لاما جایزه اشپیل رو برای راینر کنیتزیا گرفت!

راینر کنیتزیا در هر گروه و از هر مکانیزم، حداقل یک بازی رو داره که اتفاقا صدی نود بازی خوبی هم هست! البته که بین این تعداد بازی که طراحی کرده،  قطعا بازی هایی هم هست که خیلی چنگی به دل نمیزنه!  

این طراح پرآوازه آلمانی پس اخذ مدرک دکترای ریاضیات،  به سراغ مدیریت مالی یک کمپانی بزرگ میره و در کنارش به طراحی بازی هم میپردازه و  بازی های "gold digger" و "desperados" رو هم در سال ۱۹۹۰ منتشر میکنه!

بعد از مدتی و به خاطر علاقه بسیارش به بازی، طراح تمام وقت بازی میشه! از سال ۱۹۹۷ تا حالا بیش از ۶۰۰ بازی طراحی کرده که به چندین و چند زبان در دنیا منتشر شدن و بیشتر از ۱۳ میلیون نسخه هم فروش داشته! در این بین در جوامع جهانی هم  صاحب تعدادی جایزه معتبر شده و کتاب هایی هم در این زمینه منتشر کرده.

محبوبیت این طراح هم بر میگرده به قوانین ساده بازی هاش در عین داشتن تم و داستان های متفاوت و جذاب! این محبوبیت دکتر کنیتزیا به صنعت بردگیم داخلی هم نفوذ کرده و اخیرا شاهد تولید بسیاری از بازی های خوب و شناخته شده راینر کنیتزیا در ایران هستیم که در ادامه اسامیشون رو ذکر میکنم که میتونید برای مشاوره و خریشون از فروشگاه سیناپسی اقدام کنید.

*سامورایی(samurai)
*لوت
*راگناروک
*شهر های گمشده نسخه دونفره
*شهر های گمشده رقبا
*ساکورا
*هف شمبه
*سفر به معبد الدورادو
*جنگ سرد
*مدیچی
*کاریبا
*هنر مدرن

امیدوارم لذت برده باشید و همچنان مقالات سیناپسی را دنبال کنید.