بازی فکری «کاراگاه شرلوک»

از {{model.count}}

SHERLOCK EXPRESS

  • تولید کننده: سرزمین ذهن زیبا
  • تعداد نفرات: 2 تا 6 نفر
  • مدت زمان اجرا بازی: 20 دقیقه
  • رده سنی: 7 سال به بالا
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
این محصول ناموجود می‌باشد مقایسه
کمی صبر کنید...

 بازی فکری «کاراگاه شرلوک»، داستان بازی به «شرلوک هولمز» کمک کنید تا نقاب از چهره‌ی «گناهکاران» برداشته و با تحلیل هوشمندانه‌ی سرنخ‌ها، هم‌دستان دشمن قسم‌خورده‌اش، «پروفسور موریارتی» را رسوا کند! اگر هیچ‌کس «گناهکار» نبود، یقه‌ی خود «موریارتی» را بگیرید!! و فراموش نکنید که همه مظنون‌اند... مگر آن‌که خلاف‌اش ثابت شود!!

تولید کننده
سرزمین ذهن زیبا
تعداد نفرات
2 تا 6 نفر
مدت زمان اجرا بازی
20 دقیقه
رده سنی
7 سال به بالا

اجزاء بازی
27 کارت «مظنون»
36 کارت «عذر موجه»

هدف بازی
همه‌ی «مظنونین» را زیر نظر گرفته، «عذرهای موجه»شان را بررسی کرده و با کمک قدرت تحلیل و استنتاج خود، دست «گناهکار (گناهکاران) اصلی» را رو کنید!

آماده‌سازی
- کارت‌های «عذر موجه» را بر زده و به تعداد مساوی، بین بازیکنان پخش کنید. بازیکنان، کارت‌های خود را به شکل یک ستون، پیشِ‌روی خود می‌گذارند -کارت‌ها باید به‌پشت قرار بگیرند.
- کارت‌های «مظنون» را نیز به شکل یک ستون، در وسط میز بازی بگذارید -کارت‌ها باید به‌پشت قرار بگیرند.
- 6 تا از کارت‌های «مظنون» را رو کرده و دور «ستون مظنونین» بچینید.
بازیکنی که به‌تازگی یک فیلم «کارآگاهی» یا «پلیسی» دیده، به‌عنوان «آغازکننده‌ی بازی» انتخاب می‌شود!
حالا همه‌چیز برای شروع بازی آماده است...

روش بازی
بازیکنان، نخستین کارت «عذر موجه» خود را رو کرده و به شکلی که همه بتوانند ببینند، پیشِ‌روی خود می‌گذارند؛ به‌ترتیب، در جهت ساعت‌گرد و اوّل از همه، «بازیکن آغازکننده». هر بازیکن باید کارت «عذر موجه» خود را طوری در کنار کارت‌های رو-شده از قبل بچیند، که همه‌ی کارت‌ها به‌راحتی در دیدرس باشند.
کارت‌های «عذر موجه»، می‌توانند نشان‌گر یک مکان، یک حیوان یا یک وسیله باشند. هر کارت «عذر موجه» رو-شده می‌تواند بی‌گناهی یک یا چند مظنون را اثبات کند!
سپس همه‌ی بایکنان، با بررسی کارت‌های رو-شده، تلاش می‌کنند دست «گناهکار اصلی» را رو کنند!
نکته: اگر کارت «عذر موجه»ی که رو می‌شود، مشابه یکی از کارت‌های «عذر موجه»ی باشد که از قبل رو شده‌اند، هیچ اتفاق خاصّی نمی‌افتد و بازی ادامه پیدا می‌کند: نوبت به بازیکن بعدی می‌رسد و او، کارت خود را رو می‌کند.

مثال: بازیکنان، یکی پس از دیگری، کارت‌های «عذر موجه» خود را رو کرده‌اند: یک «ببر»، یک «کتابخانه» و یک «کلاه سیلندری». بنابراین «گناهکار اصلی» نه «یک ببر است»، نه «در کتابخانه است» و نه «کلاه سیلندری به سر دارد»... انگار فهرست مظنونین کوتاه‌تر شد، نه؟!

برای شناسایی -و البته بازداشت- یک «گناهکار»، باید پیش از دیگران، دست خود را روی کارت «مظنون» مورد نظر بگذارید. اگر چند بازیکن، هم‌زمان موفق به تشخیص و شناسایی «گناهکار» شوند، کسی که زودتر از دیگران، دستش را روی کارت «مظنون» مورد نظر بگذارد، آن کارت را به‌عنوان «امتیاز»، برای خود نگه خواهد داشت!

نکته‌ی مهم: فقط یک «گناهکار» داریم! اگر همه‌ی 6 «مظنون» رو-شده، با یک یا چند «عذر موجه»، بی‌گناه شناخته شوند، بازیکنان باید خود خود جناب «موریارتی» را دستگیر کنند! برای این کار، کافی است دست خود را روی ستون کارت‌های «عذر موجه» در وسط میز بازی بگذارید!

بازیکنان، درستی اتّهام را بررسی می‌کنند:
- اگر بازیکن، «گناهکار» را درست شناسایی کرده باشد، کارت «مظنون» -یا در صورت شناسایی و بازداشت «موریارتی»، کارت بالایی «ستون مظنونین»- را برای خود برمی‌دارد.
- اگر بازیکن اشتباه کرده باشد، از دور جاری بازی حذف شده و بقیه‌ی بازیکنان، بازی را ادامه می‌دهند!

وقتی که «گناهکار» پیدا شد، یک کارت «مظنون» جدید جایگزین آن می‌شود؛ بنابراین همیشه 6 کارت «مظنون» رو-شده در وسط میز بازی وجود خواهد داشت. بازیکنان، کارت‌های «عذر موجه» خود را پس گرفته، بر می‌زنند و دوباره یک ستون، پیشِ‌روی خود تشکیل می‌دهند -کارت‌ها باید به‌پشت قرار بگیرند. دور جدید بازی آغاز می‌شود. بازیکنی که آخرین کارت «مظنون» را تصاحب کرده، نخستین بازیکنی خواهد بود که کارت «عذر موجه» خود را رو می‌کند.

برنده‌ی بازی
نخستین بازیکنی که موفق به تصاحب 5 کارت «مظنون» شود، برنده‌ی بازی خواهد بود.

شركت سرزمين ذهن زيبا از سال 1389در زمینه بازیهای فکری شروع به فعاليت نموده و هدف خويش را ترويج فرهنگ بازیهای فكری و آموزشی قرار داده كه در قدم اول با استفاده از 4 برند اروپايی حركت خود را آغاز كرده است و در ادامه برندهای جدیدی نیز به این مجموعه اضافه شد،كه تا کنون با توجه به جای خالی اين بازی های فکری در بازار ايران و نياز روز افزون خانواده ها به سرگرمی هایی غير از تلويزيون و بازی های كامپيوتری، جايگاه خود را به خوبی باز كرده است.

سرزمين ذهن زيبا با وسواس بسيار زيادی گلچينی از برندهای روز دنيا را تهيه و در اختيار ايرانيان عزيز قرار داده است. در این راستا شرکت سرزمین ذهن زیبا دو نکته کیفیت محصولات و محتوای ارزنده را در پیش گرفت است.ژيگاميك یا گیگامیک(Gigamic)، زوخ(Zoch) ، اسمارت گیمز(Game Smart)،گيپف پروژكت(GIPF Project) برندهای شناخته شده ای در سراسر دنيا بوده و سالانه مسابقات زيادی با استفاده از بازی های اين شركت ها برگزار می گردد.از جمله برند های دیگر شرکت میتوان از :پازل های پینتو((Pintoo،ماکسیم (Maxim)و برند هایی ایرانی :هوپا،فکرانه،پارس مدیا ،...نام برد.نكته جالب توجه اينكه اين بازيهای فکری مورد استقبال افراد با سنين،تحصيلات و فرهنگ های مختلف قرار گرفته و بنابر اين مي توان در محيط هاي گوناگون خانوادگی(بازیهای گروهی)، دوستانه، مسافرت ها، سازمان ها، ارگان هايی دولتی‌مهمانسراها، مدارس، دانشگاهها و... براي ايجاد فضایی صميمی و دلنشين از اين بازی ها استفاده نمود.ضمن اینکه بازیهای فکری برند اسمارت گیمز(Smart Games) ،با طرح معما های جالب میتواند اوقات فراغت مناسبی را برای سنین مختلف فراهم آورد.

1 17 LOGO LBMIND

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید!
info@synapsi.ir
09189613244