بازی فکری «دسیسه: دنیای اعماق»

از {{model.count}}

Conspiracy: Abyss Universe

  • زمان بازی: 30 دقیقه
  • تعداد بازیکن: 2 تا 4 نفر
  • سن مناسب: +8 سال
  • پیچیدگی: نیمه سبک
رنگ
رنگ را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
150,000
120,000 تومان
تخفیف
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی فکری «دسیسه: دنیای اعماق»، بازی Conspiracy: Abyss Universe یک بازی کارتی در دنیای Abyss است. همانطور که در بازی Abyss دیدیم، فرمانروا مرده و حالا همه خاندان ها در تلاشند که به قدرت برسند ولی توانایی اتحاد با یکدیگر را ندارد. ما به عنوان بازیکنان بازی باید سعی کنیم تا به گرفتن متحدهای مختلف از 5 خاندان بازی، یک سنای قدرتمند را تشکیل داده و به قدرت اصلی یعنی فرمانروایی زیر دریاها برسیم.

زمان بازی
30 دقیقه
تعداد بازیکن
2 تا 4 نفر
سن مناسب
+8 سال
پیچیدگی
نیمه سبک
ابعاد جعبه محصول
5.3 × 15.5 × 15.5 سانتیمتر
تولید کننده
مستفیل

بازی ایرانی دسیسه Conspiracy

5 خاندان بزرگ قدرت رو در اعماق اقیانوس در دست دارن؛ ساحره‌ها،  سیاست‌مدارها، کشاورزان، نظامیان و تاجران. هرکدوم از اون‌ها سعی می‌کنن  اعضای بیشتری رو توی مجلس سنای اقیانوس داشته باشن. دلیلش هم که مشخصه.  اون‌ها می‌خوان با سیاست‌بازی پول و قدرت بیشتری به‌دست بیارن.
خب تا  این‌جا که چیز جدیدی نبود. توی دنیای خودمون هم هرروز این داستان‌ها رو  می‌بینیم. اما حالا قراره ما هم وارد این بازی بشیم و رقبا رو از دور خارج  کنیم.

دنیای ابیس Abyss

بازی Conspiracy: Abyss Universe یک بازی کارتی در دنیای Abyss است. همانطور که در بازی Abyss دیدیم، فرمانروا مرده و حالا همه خاندان ها در تلاشند که به قدرت برسند ولی توانایی اتحاد با یکدیگر را ندارد. ما به عنوان بازیکنان بازی باید سعی کنیم تا به گرفتن متحدهای مختلف از 5 خاندان بازی، یک سنای قدرتمند را تشکیل داده و به قدرت اصلی یعنی فرمانروایی زیر دریاها برسیم.

اشراف زاده‌های به‌دردبخور یا به‌دردنخور

گفتیم  که تو بردگیم دسیسه 5 خاندان وجود داره. هرکدوم از اون‌ها 12تا عضو دارن.  اما این اعضا نفوذ سیاسی و قدرت یکسانی ندارن. پس باید افرادی رو انتخاب  کنید که بیشتر از همه به‌درتون می‌خورن. حالا توانایی هرکدوم از اون‌ها  چیه؟ نفوذ سیاسی اشراف‌زاده‌ها با یه عدد گوشه سمت راست هرکارت مشخص شده.  عدد‌ها از صفر شروع می‌شه تا شیش. اما قدرت‌هاشون هم رابطه مستقیمی با نفوذ  سیاسیشون داره.
اشراف‌زاده‌ای که نفوذش 0 باشه، مثل عضو‌ الالبدل می‌مونه. می‌تونید جای اون رو با یه اشراف‌زاده دیگه عوض کنید.
اشراف‌زاده‌ای که نفوذ سیاسیش 1 باشه، یه کلید طلایی به شما می‌ده.
اون‌هایی که نفوذشون عدد 2 رو نشون می‌شده، کلید نقره‌ای بهتون می‌دن.

یه  پله بالاتر بریم. اون‌هایی که 3تا نفوذ دارن دوتا مروارید به شما می‌دن و  اون‌هایی که 4تا نفوذ دارن، یه دونه مروارید بهتون می‌دن!
5 هم نداریم و  مستقیم می‌ریم سراغ قدرتمندترین اشراف‌زاده که نفوذش با عدد 6 نشون داده  می‌شه. با اضافه کردن این اشرف‌زاده به کرسی خودتون باید یه کارت رو  بسوزونید. درمورد کارت‌های سوخته هم یه‌کم جلوتر براتون توضیح می‌دیم.

مکان‌های مخفی و بردگیم جذاب Conspiracy; Abyss

برای  باز کردن هر در به‌ دوتا کلید هم‌رنگ نیاز دارید. وقتی دوتا کلید داشتید،  می‌تونید در یه مکان رو باز کنید. فکر می‌کنید پشت در چی منتظرتونه؟ خب،  خبر خوب اینه که قرار نیست از پشت هیچ‌کدوم از این درها یه هیولا بیرون  بیاد. هرچی که هست یه امتیاز مثبته. حالا بسته به شانس و با یه انتخاب خوب،  ممکنه تا آخر بازی این کارت حسابی به‌دردتون بخوره یا نه!
16 جور امتیاز مختلف می‌تونید از مکان‌ها بگیرید. بهتره برای این‌که دقیقا بدونید چی به چیه سراغ دفترچه بازی بروید.

 روش انجام بازی
بازی از تعداد زیادی کارت در 5 رنگ تشکیل شده است. هر کدام از این رنگ ها، یکی از خاندان های بازی را نمایش می دهد. هر خاندان شمال 12 کارت با اعداد 0 الی 6 است که قدرت آن کارت را نسبت به سایر کارت های بازی نشان می دهد. در طول بازی، بازیکنان سعی می کنند که کارت های بازی که در واقع همان خاندان های بازی هستند را به دست آورده و با استفاده از آن ها یک هرم معکوس متشکل از 15 کارت که در بالاترین ردیف 5 کارت و در پایین ترین 1 کارت قرار دارد را بسازد و بازیکنی با سنای قدرتمند تر برنده بازی می شود.

در هر دور بازیکنی که نوبت وی است، 1 الی 3 کارت از روی دسته کارت ها برداشته و یکی از آن ها را انتخاب می کند. سپس کارت های باقی مانده (اگر کارتی باقی مانده باشد) را به رو و در کنار دسته کارت ها طوری قرار می دهد که رنگ های یکسان، یک دسته را تشکیل دهند. سپس کارت انتخابی را در سنای خود (همان هرم معکوس) قرار می دهد.

بازیکن می تواند از کارت های رو شده نیز انتخاب کند و در این حالت باید یک ستون کارت یک رنگ را برداشته و به هر ترتیبی که دوست داشت در سنای خود قرار دهد. بر روی بعضی از کارت ها علامت مروارید قرار دارد که بازیکنی که بیشترین مروارید را در پایان بازی در اختیار داشته باشد، 5 امتیاز بیشتر را دریافت خواهد کرد.

همچنین بر روی بعضی از کارت ها علامت کلید وجود دارد و با داشتن 2 کلید یکسان یا 3 کلید متفاوت یکی از کارت های محل را برداشته و به کارت های خود اضافه می کنیم که شرایط امتیاز گیری متفاوتی را به سنای ما اضافه می کند.

اولین بازیکنی که بتواند پانزدهمین کارت را در سنای خود قرار دهد، باعث به پایان رسیدن بازی می شود و زمان امتیاز شماری نهایی فرا می رسد. بازیکنی با بیشترین امتیاز برنده بازی خواهد بود.

 درباره بازی Conspiracy: Abyss Universe

بازی Conspiracy: Abyss Universe در واقع نسخه ساده شده بازی Abyss محسوب می شود و توسط مستفیل و با لایسنس در ایران تولید شده است. در این بازی 2 الی 4 نفره که برای افراد بالای 8 سال مناسب است، بازیکنان باید با جمع آوری کارت ها و قرار دادن آن ها در جلوی خود به شکل بهینه، امتیاز کسب کنند. داستان بازی در مورد اعماق اقیانوسی است که در آن فرمانروایی وجود ندارد و بازیکنان باید با جمع آوری متحدینی از 5 خاندان به فرمانروایی مطلق برسند.

با توجه به زمان کمی که از عرضه بازی در دنیا گذشته (سال 2019)، بازی Conspiracy: Abyss Universe توانسته نمره خوب 7.6 را از سایت BGG کسب کند.  این بازی کارتی در دسته خانوادگی قرار می گیرد.

 محتویات بازی Conspiracy: Abyss Universe

60 کارت اشراف زاده + 24 کارت مکان
20 توکن خاندان
2 توکن مروارید
1 صفحه مروارید شمار
1 دفترچه راهنما

 Awards & Honors   2020 Tric Trac Nominee

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید!
info@synapsi.ir
09189613244