کلان شهر

از {{model.count}}

sprawlopolis & Agropolis

  • تولید کننده: دایورژن (DIVERSION)
  • تعداد نفرات: 1 تا 4 نفر
  • مدت زمان اجرا بازی: 15 دقیقه
  • رده سنی: 8 سال به بالا
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

در بردگیم کلان شهر تمام بازیکنان تلاش می‌کنند تا به کمک یکدیگر و با هدف جلب رضایت مقامات شهری، بهترین و توسعه‌یافته‌ترین کلان شهر را بسازند.در طول بازی بازیکنان با مذاکره و هم‌فکری با یکدیگر تلاش می‌کنند کارت‌های بخش‌های شهری را به بهینه‌ترین روش ممکن بازی کنند تا بیشترین امتیاز را در پایان بازی کسب کنند.

اجزای بازی:
18 کارت، هر کارت شامل بلوک‌های ‌شهری روی کارت و شیوۀ امتیازگیری‌ پشت کارت.
چیدمان بازی:
1.    کارت‌ها را بُر بزنید. به طور تصادفی سه کارت را جدا کنید و از سمت شیوۀ امتیازگیری، روی میز کنار همقرار دهید. این سه کارت، کارت‌های امتیازگیری هستند وشرایط ویژۀ امتیازگیری در این دست از بازی را نشان می‌دهند. شیوۀ امتیازگیری سایر کارت‌هادیگر اهمیتی ندارد.
هر کارت عددی مختص به خود دارد کهدر کنار توضیحاتِشیوۀ امتیازگیری آن کارت نوشته شده است. هدف نهایی بازی این است که امتیازتان با جمع اعداد روی کارت‌های امتیازگیری مساوی یا از آن بیشتر شود.
2.    نفر اول بازی رابه شکل تصادفی انتخاب کنید و سه کارت به پشت به او بدهید (یعنی به نحوی که روی بلوک‌های‌ شهری آن دیده نشود). حالا به باقی بازیکنان نیز یک کارت به پشت بدهید. در طول بازی، کارت (یا کارت‌هایتان) را طوری بگیرید که روی بلوک‌های شهری آن مشخص نباشد.
3.    باقی کارت‌ها را به رو (یعنی به نحوی که روی بلوک‌‌های شهری آن دیده شود)، به صورت یک دسته کارت در کناری بگذارید، طوری که همۀ بازیکنان بتوانندبالاترین کارت رویدستۀ کارت‌ها‌ را ببینند.
4.    حالا از دستۀ کارت‌ها، کارتِ رویی را بردارید و در روی میز (محوطۀ ساخت‌‌وساز بازی)قرار دهید (این کارت، کارتِ شروع بازی است).
5.    نفر اول، بازی را شروع می‌کند و بازی به صورت ساعت‌گرد ادامه می‌یابد.

بازی دهکده

از صدای قدقد مرغ‌ها گرفته تا غرش تراکتورها در مزرعه، هیاهودر همه‌جایاین مزرعۀ کوچک و پرجنب‌وجوش به چشم می‌خورد. وظیفۀ تیم سازندگان شمااین است که این مزرعۀ کوچک را به مزرعه‌ای بزرگ و شکوفا تبدیل کنید.
اجزای بازی:
18 کارت، هر کارت شامل بلوک‌هایزراعی روی کارت و شیوۀ امتیازگیری‌ پشت کارت.
چیدمان بازی:
1.    کارت‌ها را بُر بزنید. به طور تصادفی سه کارت را جدا کنید و از سمت شیوۀ امتیازگیری روی میز کنار هم قرار دهید. این سه کارت،کارت‌های امتیازگیری هستند وشرایط ویژۀ امتیازگیری در این دست از بازی را نشان می‌دهند. شیوۀ امتیازگیری سایر کارت‌هادیگر اهمیتی ندارد.
2.    هر کارت عددی مختص به خود دارد که در کنار توضیحاتِشیوۀ امتیازگیری آن کارت نوشته شده است. هدف نهایی بازی این است که امتیازتان با جمع اعداد روی کارت‌های امتیازگیری مساوی یا از آن بیشتر شود.
3.    نفر اول بازی را به شکل تصادفی انتخاب کنید و سه کارت به پشت به او بدهید (یعنی به نحوی که روی بلوک‌ زراعی آن دیده نشود). حالا به باقی بازیکنان نیز یک کارت به پشت بدهید. در طول بازی، کارت (یا کارت‌هایتان) را طوری بگیرید که روی بلوک زراعی آن مشخص نباشد.
4.    باقی کارت‌ها را به رو (یعنی به نحوی که روی بلوک زراعی آن دیده شود)، به صورت یک دسته کارت در کناری بگذارید. این سبب می‌شود که همۀ بازیکنان بتوانندبالاترین کارت روی دستۀ کارت‌ها‌ را ببینند..
5.    حالا از دستۀ کارت‌ها، کارتِ رویی را بردارید و در روی میز (محوطۀ ساخت‌‌وساز بازی) قرار دهید (این کارت، کارتِ شروع بازی است).
6.    نفر اول، بازی را شروع می‌کند و بازی به صورت ساعت‌گرد ادامه می‌یابد.

شهر مرکب

شهر و مزارع اطرافِ شهر، تحت توجه و مدیریت شما در حال رشد و ادغام است. اکنون که همه چیز با سرعتی سرسام‌آور در حال توسعه است، مدیریت کل منطقه به شما محول شده است.
اجزای بازی:
6 کارت، هر کارت شامل بلوک‌هاروی کارت و شیوۀ امتیازگیری‌ پشت کارت.
شما برای انجام بازی به بازی‌های کلان‌شهر و دهستان و دفترچه قوانین هردویشان نیاز دارید.
چیدمان بازی:
کارت‌های اصلی هر بازی را جداگانه بُر بزنید، و دو دسته کارت کلان‌شهر و دهستاندرست کنید، و آنها را به رو، در کناری قرار دهید. از هر دسته کارت، کارت رویی را به پشت روی میز بگذارید تا دو کارت از سه کارت امتیازگیری ویژۀ این دست از بازی انتخاب شده باشد.
کارت‌های بازی شهرآمیزه را به همین نحو بُر بزنید. کارت رویی را کنار دو کارت دیگر قرار دهید تا هر سه کارت امتیازگیری (یکی از هر بازی و یکی از این افزونه) و در نتیجه، امتیاز هدف این دست از بازیمشخص شده باشد.
کارتی از دسته کارتشهرآمیزهدر محوطۀ ساخت‌وساز قرار دهید. باقی کارت‌های این دسته کارت، در این دست از بازی نیستند.
فضایی نیز برای کارت‌های سوختۀ مشترک در نظر بگیرید.
مثال چیدمان
امتیازگیری ویژۀ کلان‌شهر
امتیازگیری ویژۀ دهستان
امتیازگیری ویژۀ شهرآمیزه
محوطۀ ساخت‌وساز
دسته کارت کلان‌شهر
دسته کارت دهستان
کارت‌های سوخته

نحوۀ ساخت شهر
بازی به صورت ساعت‌گرد و به نحو زیر است:
در اول هر نوبت، یک کارت کلان‌شهر و یک کارت دهستانبکشید و آن را طوری که همه ببینند، روی میز قرار دهید. یکی از کارت‌ها را با رعایت قوانین بازی‌های اصلی، به شهرتان اضافه کنید. این کارت می‌توانند هم‌مرز هر بلوکی باشد یا هر بلوکی را بپوشاند. کارت دیگر را بسوزانید. نوبت در این لحظه تمام می‌شود.
به نوبت، آنقدر به بازی ادامه دهید که دستۀ کارت‌ها خالی شود.

تولید کننده
دایورژن (DIVERSION)
تعداد نفرات
1 تا 4 نفر
مدت زمان اجرا بازی
15 دقیقه
رده سنی
8 سال به بالا

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید!
info@synapsi.ir
09189613244