مکعب روبیک مویو «3x3 میلانگ 3»

از {{model.count}}

Rubik Magic Cube MoYu Mei long 3 - 3x3

 • ویژگی ها: بدون برچسب Stickerless صاف و لطیف، سریع
 • رده سنی: 6 سال به بالا
 • ابعاد جعبه محصول: 6 × 6 × 6 سانتیمتر
 • جنس: پلیمر ABS
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
 • {{value}}
این محصول ناموجود می‌باشد مقایسه
کمی صبر کنید...

 مکعب روبیک مویو «3x3 مویو میلانگ 3» استیکر لس: بدون برچسب، با رنگ‌های ملایم خوب و سطحی مات، سریع، احساسی لطیف و صاف»، مکعب روبیک ترکیبی از ریاضیات، هنر و علوم برای به چالش کشیدن ذهن شما است. مکعب روبیک، یک بازی آرامش بخش برای بزرگسالان و بچه ها و سرگرم کننده هنگام مسافرت است. این اسباب بازی معمایی نه تنها یک معمای سرگرم کننده مغز است، بلکه مهارت های دست ورزی شما را افزایش می دهد. مکعب روبیک پازل کلاسیکی است که حافظه، ترتیب و توالی و حل مسئله شما را امتحان و پیشرفت می دهد. ساعت ها سرگرم می شوید. عملکرد منحصر به فرد چرخش و پیچش و مفهوم رنگ، آن را به یکی از مشهورترین معماهای تاریخ جهان تبدیل و طرفداران بسیاری را مجذوب خود کرده است.

ویژگی ها
بدون برچسب Stickerless صاف و لطیف، سریع
رده سنی
6 سال به بالا
ابعاد جعبه محصول
6 × 6 × 6 سانتیمتر
جنس
پلیمر ABS
برند
MoYo
کشور تولید کننده
چین

مکعب روبیک یک جورچین (پازل) مکانیکی است که در سال ۱۹۷۴ توسط یک مجسمه‌ساز و پروفسور معمار مجارستانی به نام ارنو روبیک ابداع شد. نام اصلی آن "مکعب جادویی" است که توسط مخترع آن نام‌گذاری شده‌است.

این اسباب بازی در سال ۱۹۸۰ به افتخار سازنده آن به "مکعب روبیک" تغییر نام یافت و برنده جایزه ویژه بهترین پازل جهان در آلمان شد و گفته شده پرفروش‌ترین اسباب بازی جهان با ۳۵۰٫۰۰۰٫۰۰۰ عدد است.

در هر مکعب روبیک کلاسیک ۶ وجه و در هر وجه ۹ تکه و هر وجه دارای یک رنگ است، در نتیجه کلاً دارای ۶ رنگ (رنگ‌بندی استاندارد: سفید، زرد، نارنجی، قرمز، آبی، و سبز) است. گفته می‌شود این مکعب دارای ۴۳ تریلیون جایگشت (تعداد ترکیب‌های ممکن برای موقعیت رنگ‌ها) است؛ و معمولاً افراد به دو  روش مبتدی و حرفه‌ای آن را حل می‌کنند که روش مبتدی دارای ۷ مرحله است و  این روش تقریباً دارای ۸ فرمول است اما روش حرفه‌ای دارای ۴ مرحله و بیش از ۱۲۰ فرمول است

مکانیزم محوری این پازل به شما این امکان را می‌دهد که در هر وجه  به‌طور جداگانه رنگ‌های دیگر را به هم ریخت، و هدف از بازی این است که تمام  رنگ‌های آن در وجه خود و به صورت درست در کنار هم قرار گیرند.

در سال‌های بعد این مکعب گسترش یافت و مدل‌های دیگری از آن درست شده‌است، از جمله: ۲×۲×۲ (مکعب جیبی، مینی مکعب یا مکعب یخی)، ۳×۳×۳ (مکعب استاندارد)، ۴×۴×۴ (انتقام روبیک، یا مکعب استاد) و ۵×۵×۵ (روبیک پروفسورها)  و به تازگی اندازه‌های بزرگتر نیز درست شده‌اند (۶x۶×۶ و ۷x۷×۷) و اندازه  بزرگترین مکعب ثبت شده در گینس ۳۳x۳۳x۳۳ می‌باشد. رکورد سریع‌ترین زمان حل  مکعب روبیک متعلق به  Yusheng Du با زمان ۳٫۴۷ ثانیه است.

مکعب ۳×۳×۳ روبیک هشت گوشه و دوازده لبه دارد. هر وجه سه پیشامد ممکن   برای آرایش دارد. گرچه تنها هفت تا وجه (از هشت تا) می‌توانند به صورت  مستقل  آرایش یابند؛ آرایش کنج هشتم وابسته به کنج هفتم ماقبل خود است که۳۷  حالت برای آن وجود دارد. ۲/!۱۲ روش برای آرایش لبه‌های کنج وجود دارد. ۱۲   به این دلیل است که لبه‌ها باید در یک جایگشت زوج باشند. ۱۱ لبه می‌توانند   به صورت مستقل چرخش داشته باشند و همراه گردش دوازدهمین لبه که به گردش   لبه‌های ماقبل وابسته است،۲۱۱ حالت به ما می‌دهد.

  گام اول

گام اول: ضربدر لایه اول را کامل کنید

 1. مرکز سفید را بالا قرار دهید
 2. قطعه مرکز زرد را جلوی خودتان بگذارید (روبه‌روی خودتان)

۳.  قطعه لبه سبز/سفید (فقط ۲ رنگ دارد) را پیدا کنید و در یکی از  محل‌هایی  که در زیر نشان داده‌است قرار دید (سفید را بالا بگذارید و سبز را  جلوی  خودتان)

۴. گزینه‌هایی که با موقعیت شما تناسب دارند را انتخاب کنید و  مراحل  فلش‌دار را دنبال کنید تا قطعه لبه سبز/سفید را در جای خود  بگذارید.

سفید را در بالا قرار دهید، مکعب را طوری بچرخانید که رنگ  دیگری در  برابر شما قرار بگیرد. روش بالا را دوباره دنبال کنید. این کار  را با دو  سمت دیگر نیز انجام دهید تا ضربدر سفید تکمیل شود. این گام  کاملاً واضح  است، می‌توانید آن را با اطمینان انجام دهید اما کمی تمرین  لازم دارد. فقط  لبه‌های سفید را به جای خودشان ببرید و قسمت‌هایی که کامل  کرده‌اید را به  هم نریزید.

  گام دوم

گام دوم: گوشه‌های لایه اول را کامل کنید

 1. سفید را بالا نگه دارید
 2. قطعه مرکز سبز را در قسمت جلو بگذارید (روبروی خودتان)

۳. گوشه سبز/ سفید / قرمز (۳ رنگ دارد) را پیدا کنید و آن را در یکی قسمت‌های پایین بگذارید (بدون به هم ریختن ضربدر سفید)

 1. از میان گام‌های زیر، روش مناسب را برای قرار دادن قطعه‌های سبز و سفید در جای خود انتخاب کنید
 2. قطعه لبه سبز/ سفید را پیدا کنید و آن را به یکی مکان‌های زیر ببرید.

مشکل احتمالی

گوشه‌ای   که به دنبال آن هستید در لایه بالا قرار دارد اما در جای اشتباه است یا  به  صورت اشتباهی چرخیده‌است. مکعب را بچرخانید به گونه‌ای که گوشه مورد  نظر  در گوشه بالای راست و روبروی شما قرار بگیرد، سپس با این گام‌ها، گوشه  را  به لایه پایین ببرید.

  

راه حل

این مراحل را انجام دهید سپس از مراحل (A), (B) یا (C) در بالا برای قرار دادن گوشه در سر جای خود استفاده کنید.

سفید  را در بالا نگه دارید، مکعب را طوری بچرخانید که رنگ دیگری  روبروی شما  قرار بگیرد. دوباره مراحل زیر را دنبال کنید. با دو لایه دیگر  نیز این کار  را تکرار کنید تا ضربدر سفید کامل شود.

  

گام سوم

گام سوم: لایه دوم را کامل کنید

 1. سفید را بالا بگذارید
 2. قطعه لبه سبز / قرمز را پیدا کنید
 3. اگر در لایه زیری باشد، لایه پایین را بچرخانید تا لبه با رنگ وسط متناسب شود (تصویر پایین را ببینید)
 4. اگر لبه در لایه زیری نباشد، به مرحله C بروید
 5. گام‌های زیر را دنبال کنید تا قطعه لبه را در جای خود بگذارید.

 

مشکل احتمالی

قطعه لبه‌ای که می‌خواهید حرکت دهید در لایه دوم قرار دارد اما یا در جای اشتباه است یا اشتباهی چرخیده‌است.

راه  حل: مکعب را بچرخانید، به گونه‌ای که لبه در لایه جلو باشد، سپس  از یکی  از راه‌های بالا استفاده کنید تا آن را در ردیف پایین قرار دهید.  سپس به  مرحل ۴ بالا برگردید.

مراحل A و B را با قسمت‌های دیگری در روبرو انجام دید تا لایه دوم تکمیل شود.

  گام چهارم

گام چهارم: ضربدر لایه سوم را تکمیل کنید

۱. مکعب را بچرخانید (حالا سفید در زیر و زرد در بالا قرار دارد)

۲.  باید ببینید ۰، ۲ یا ۴ قطعه (از لایه) رو به بالا قرار دارند.  حتی اگر ۴  قطعه از ضربدر، رو به بالا باشند، ممکن است در جای درست نباشند.

۳. اول باید ضربدر زرد را درست کنید سپس تکه‌های کنار هم را در جای درست در ضربدر قرار دید.

روش زیر را تکرار کنید تا به ضربدر زرد برسید

حالا  ۲ یا ۴ قطعه لبه در جای مناسب دارید که با رنگ‌های مرکز تناسب  دارند.  باید قطعه‌های لبه در قسمت پشت و سمت راست باشند. از روش زیر برای  قرار  دادن قطعه‌های لبه در جای درست استفاده کنید.

مشکل احتمالی

دو قطعه که در جای درست قرار دارند، در مقابل هم هستند.

  مشکل احتمالی

راه حل: مراحل (A) را یک بار انجام دهید و سپس مکعب را به شکل بالا بچرخانید و دوباره گام‌ها را تکرار کنید.

  

گام پنجم(a)

گام پنجم: گوشه‌های لایه سوم را کامل کنید

(۱) اول گوشه‌ها را در مکان درست قرار می‌دهیم (A)

حالا ۰، ۱ یا همه قطعه‌های گوشه را دارید که در جای درست قرار گرفته‌اند.

اگر  یک قطعه گوشه در گوشه درست باشد، مکعب را به گونه‌ای بچرخانید  که این  گوشه درست در قسمت راست بالا و جلو قرار بگیرد. قطعه در جای درست  است اما  ممکن است به درستی نچرخیده باشد.

  گام پنجم

این توالی را تا جایی تکرار کنید که تمام گوشه‌ها در جای درست قرار بگیرند.

گام‌های بعدی، گوشه‌ها را به درستی می‌چرخانند و مکعب را کاملاً حل می‌کنند.

نکته: این روش ممکن است بقیه مکعب را به هم بریزد. ناامید نشوید و و بگذارید همان قسمت در مقابل شما قرار بگیرد.

(تصویر  رو به رو): حرکت‌ها را تکرار کنید تا قسمت زرد قطعه گوشه در  بالا قرار  بگیرد. ممکن است مجبور شوید این کار را ۳–۲ بار انجام دهید.

بگذارید  همان قسمت روبروی شما قرار بگیرد. لایه بالایی را بچرخانید  تا جایی که  قطعه گوشه بعدی که باید بچرخد در قسمت بالا سمت راست قرار  بگیرد. توالی  بالا را تا زمانی تکرار کنید که قسمت زرد گوشه که در حال  چرخاندن آن هستید  در بالا قرار بگیرد. این کار را تا جایی ادامه دهید که  مکعب کامل شود.

دیدگاه خود را بنویسید

 • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...