بازی فکری «گلستان، Flourish»

از {{model.count}}

Flourish Board Games

  • رده سنی: 8 سال به بالا
  • تعداد بازیکنان: 1 تا 7 نفر
  • زمان بازی: 20 دقیقه
  • ابعاد محصول: 5.8 × 27 × 27 سانتیمتر
تعداد
نوع
545,000
498,000 تومان
تخفیف
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

 بازی فکری بردکده «گلستان، Flourish» در گلستان، باغی زیبا از گل های پر طراوت، درختان باشکوه، مسیرهای جذاب و  ویژگی های چشم نواز ایجاد خواهید کرد. شما باید با دقت انتخاب کنید که کدام  کارت را برای خود نگه دارید و کدام کارت را از روی دیوارها برای همسایگان  خود بفرستید. با دوستان بنشینید یک فنجان چای بنوشید و از یک بعدازظهر  درخشان در گلستان لذت ببرید، مکانی که می خواهید بارها و بارها به آن  بازگردید.

رده سنی
8 سال به بالا
تعداد بازیکنان
1 تا 7 نفر
زمان بازی
20 دقیقه
ابعاد محصول
5.8 × 27 × 27 سانتیمتر
تولید کننده
بردکده

گلستان  می تواند هم به صورت رقابتی و هم به صورت همکاری مشترک با قوانین یکسان  بازی شود. قبل از شروع بازی تصمیم بگیرید با کدام روش می خواهید بازی کنید.

اجزای بازی: ۹۸ کارت، ۷ صفحه امتیاز شماری، ۷ دیوار، ۲۴ توکن روبان، ۳ توکن نشان پیروزی، ۱ دفترچه راهنما
آماده سازی:
۱. به هر بازیکن یه صفحه امتیاز شمار بدید و اعداد آن را روی صفر قرار دهید
۲.بین هر کدام از بازیکنان یک دیوار قرار دهید
۳.دسته کارت ها را بر بزنید و برای شروع به هر بازیکن ۶ کارت بدهید.
۴. بقیه کارت ها را به پشت در وسط میز قرار دهید.
۵. در طول بازی هر بازیکن در جلوی خود یک باغ خواهد ساخت.

اگر  به صورت همکاری مشترک بازی می کنید، می توانید در مورد کارت هایی که قبلاً  بازی کرده اید صحبت کنید اما اجازه ندارید هیچ گونه اطلاعاتی در مورد کارت  هایی که در دست دارید بیان کنید.
بازی در ۴ دور انجام می شود. در هر  دور شما سه کارت بازی می کنید، سپس امتیازات کارت های دور فعلی که قابلیت  امتیاز پایان دور دارند را حساب می کنید.در پایان بازی و بعد از چهار دور،  شما امتیازات پایان بازی تمام کارت خود که قابلیت امتیاز پایان بازی دارند  را محاسبه می کنید.
جزئیات کارت: هر کارت دارای یک قابلیت امتیاز پایان  دور(که در بالای کارت وجود دارد)، و/یا یک قابلیت امتیاز پایان بازی (که در  پایین کارت وجود دارد) میباشد. همچنین بیشتر کارت ها دارای یک یا بیشتر،  نماد گیاهان مختلف می باشند که در قسمت چپ کارت دیده می شود.
کارت ها با  توجه به تعداد گیاهان و نمادهای سنگی در باغ شما یا همسایگان شما امتیاز  دارند. همسایگان شما تنها دو بازیکنی هستند که دقیقا در سمت چپ و راست شما  قرار دارند.
روش انجام بازی: هر نوبت از بازی به صورت همزمان توسط بازیکنان انجام می شود.
بازی  کردن و پاس دادن: در هر نوبت شما با ۶ کارت در دست خود شروع میکنید. یک  کارت را برای خود بازی میکنید و ۲ کارت را به همسایگان خود پاس می دهید.
کارتی  را که برای خود بازی می کنید به پست در مقابل خود قرار دهید. یه کارت را  به پشت در آن طرف دیوار هر یک از همسایه های خود بگذارید، یعنی بازیکنانی  که مستقیماً در سمت راست و چپ شما قرار دارند.
زمانی که همه بازیکنان  این کارها را انجام دادند، نوبت آن است که همه کارت های را که برای خود  بازی کرده اید را رو کنیپ. سپس کارت هایی را که همسایگان چپ و راست به شما  داده آمد را نیز به دست خود اضافه اضافه کنید. علاوه بر آن میبایست یک کارت  نیز از دسته کارت های وسط نیز بردارید و به دست خود اضافه کنید.
به بازی و پاس دادن کارت ها ادامه دهید تا زمانی که ۳ کارت در جلوی خود بازی کرده باشید. اکنون آخر دور است.
نکته:برای سهولت امتیاز دهی، کارت ها را برای هر دور در ردیف خود بچینید، و در طول سه دور اول یک شبکه 3*3 ایجاد کنید.
امتیاز  شماری پایان دور: بررسی کنید که آیا هیچکدام از کارت هایی که در این دور  بازی کرده آید دارای قابلیت امتیاز پایان دور است یا خیر. اگر کارتی با  قابلیت امتیاز پایان دور دارید، امتیازات کارتهای بازی شده در این دور را  با شمارش نمادهای مربوطه روی همه کارتها حساب کنید، حتی اگر آن کارتها در  دور قبلی بازی شده باشند. قابلیت های امتیاز پایان دور که در دور قبلی بازی  شده بودند، دوباره شمارش نمی شوند. امتیازات خود را در صفحه شمار خود ثبت  کنید.
دور چهارم و پایانی: بعد از امتیاز شماری دور سوم، دو مارتی که  همسایگان شما به شما دادند را بردارید ولی از وسط میز کارتی به دست خود  اضافه نکنید.
هر بازیکن سه کارت به پشت در مقابل خود بازی می کند و دو کارت باقی مانده را به پشت می سوزاند.
زمانی  که همه بازیکنان سه کارت خود را بازی کردند، همه بازیکنان کارت های بازی  شده خود را رو می کنند و امتیاز پایان دور چهارم را محاسبه می کنند.
پایان بازی: در آخر همه بازیکنان امتیازات همه کارت های باغ خود که دارای قابلیت امتیاز پایان بازی است را محاسبه میکنند.
حالت  رقابتی: بازیکنی که بیشترین امتیاز را به دست آورده باشد برنده بازی خواهد  بود. اگر مساوی شد بازیکنی که بیشترین نوع گیاهان را داشته باشد برنده می  شود. اگر هنوز مساوی بود بازیکنی که بیشترین امتیاز پایان راند را به دست  آورده باشد برنده بازی خواهد بود. اگر باز هم مساوی بود بازیکنان میتوانند  پیروزی را با هم جشن بگیرند.
حالت همکاری مشترک: امتیازات همه بازیکنان  را با هم جمع بزنید. سپس ببینید به عنوان یک تیم کدامیک از مدال ها را  تصاحب کرده اید. با مراجعه به صفحه ۶ میتوانید لیست مدال ها و امتیازات  مربوطه را مشاهده کنید.
قوانین بازی دو نفره: تمام قوانین مثل قبل هستند  با این تفاوت که در هنگامی که میخواهید کارت ها را به همسایه پاس دهی، در  اینجا دو کارت را به تنها همسایه خود می دهید.
در امتیاز شماری کارت های سنگی با نماد مسیر، هم کارت های خودتان و هم کارت های همسایه تان شمارش میشود.
برای کارت های دیگری که معمولاً با یکی یا هر دو همسایه مقایسه می شوند، با تنها همسایه های خود مقایسه کنید.
مثال امتیاز شماری:
در دور اول شما یک کارت با علامت مسیر، یک کارت با علامت درخت و یک کارت با علامت آبنما بازی می کنید.
کارت  با علامت مسیر به شما دو نماد برگ سبز میدهد و در پایان بازی به ازای هر  کارت با علامت درخت که همسایگان شما بازی کرده باشند، ۳ امتیاز میدهد.
کارت  با علامت درخت به شما سه نماد برگ سبز میدهد و در پایان این راند به ازای  هر برگ سبز به شما یک امتیاز میدهد(که در این دور ۵ امتیاز دریافت می  کنید).این کارت در پایان بازی نیز به ازای هر علامت مسیر دارای برگ سبز به  شما ۴ امتیاز خواهد داد.
کارت با علامت آبنما به شما هیچ نمادی نمی‌دهد. در انتهای بازی به ازای هر کارت با نماد درخت به شما ۹ امتیاز میدهد.
در دور دوم شما یک کارت با علامت چمن، یک کارت با علامت کندو و یک کارت گیاه بازی میکنید.
کارت  با علامت چمن به شما هیچ نمادی نمی‌دهد. در پایان دور، به ازای هر نماد  برگ سبز به شما یک امتیاز میدهد.(که با احتساب نمادهای برگ راند قبل، این  کارت در این دور به شما ۵ امتیاز میدهد). در پایان بازی نیز به ازای هر  نماد سنگی موجود در کارت هایی که بازی کرده آید به شما یک امتیاز میدهد(که  به عنوان مثال تا به اینجا ۵ امتیاز دریافت کرده اید).
کارت با علامت  کند و به شما یک نماد گل رز میدهد و در پایان این دور به ازای هر گل آبی یکی  از همسایگان تان ۲ امتیاز دریافت میکنید. به عنوان مثال اگر یکی از  همسایگان شما ۳ گل آبی داشته باشد، شما ۶ امتیاز دریافت خواهید کرد.
کارت  گیاه به شما یک نماد گل رز میدهد و در پایان این دور به ازای هر برگ سبز و  هر گل رز یک امتیاز دریافت خواهید کرد.(به عنوان مثال تا به اینجا شما ۵  امتیاز به ازای برگ سبز و ۲ امتیاز به ازای گل رز دریافت کرده اید که در  مجموع این کارت برای شما ۷ امتیاز خواهد داشت)
افزونه نمایش باغ
در حالت نمایش باغ، برای بردن روبان ها با حریفان رقابت کنید و پس از سه بازی به عنوان قهرمان نهایی تاج گذاری کنید!
این افزونه فقط در حالت بازی به صورت رقابتی مورد استفاده قرار میگیرد.
آماده سازی
روبان  ها را به خوبی بر بزنید و به هر بازیکن سه تا از آنها بدهید. اگر به یک  بازیکن روبان های تکراری افتاد، دوباره این کار را انجام دهید تا همه  بازیکنان سه روبان منحصر به فرد و غیر تکراری داشته باشند. بازیکنان باید  روبان های خود را در کنار صفحه امتیاز شمار خود و در دید سایر بازیکنان  قرار دهند.
روش انجام بازی
شما سه بازی متوالی انجام خواهید داد و  امتیازات خود را برای همه بازی ها حفظ خواهید کرد. در پایان هر بازی بررسی  کنید که آیا هیچکدام از روبان های خود را برنده شده آید یا خیر.برای برنده  شدن روبان ها، باغ شما باید بیشترین نماد نشان داده شده روی روبان را در  مقایسه با سایر بازیکنان داشته باشد.
نکته: اگر تعداد نماد های شما با یک یا چند نفر دیگر از بازیکنان برابر بود، روبان را برنده نخواهید شد.
اگر  برنده شدید، روبان را به سمت امتیاز ۷ برگردانید. اگر برنده نشدید آن را  به حالتی که شکل نماد رو به بالا باشد بگذارید تا شانس خود را برنده شدن آن  روبان در دورهای بعدی امتحان کنید. البته ممکن است در یک دور از بازی شما  دو و یا حتی سه روبان خود را برنده شوید.
بازیکنی که در پایان بازی سوم بیشترین مجموع امتیازات را آورده باشد برنده بازی خواهد بود.
قوانین بازی تک نفره
در  بازی تک‌نفره شما با یک حریف فرضی به نام شایان بازی خواهید کرد. امتیاز  نهایی شما برابر خواهد بود با مجموع امتیازات شما منهای مجموع امتیازات  شایان.
آماده سازی
یک صفحه امتیاز شما در وسط میز برای خود و یک صفحه امتیاز شمار هم برای شایان قرار دهید.
کارت  های بازی را به خوبی بر بزنید و ۶ کارت برای خود بردارید. سپس 12 کارت به  پشت به شایان بدهید و آن را در کنار صفحه امتیاز شمار او قرار دهید.
روش انجام بازی
در نوبت خود، یک کارت را در باغ خود قرار دهید. سپس دو کارت از دست خود را در آن طرف دیوار برای شایان بگذارید.
سپس  یکی از کارت هایی را قبلا به پست به شایان دادید را برای او بازی کنید و  از بین همان کارت ها، دو کارت را به صورت اتفاقی به دست خود اضافه کنید.  همچنین بعد از آن از بین دسته کارت های وسط میز یک کارت به دست خود اضافه  کنید.
در آخر دو کارتی را که شما به شایان دادید را در بین کارت های او  قرار دهید و آنها را به خوبی بر بزنید و مجددا به پشت در کنار صفحه امتیاز  شمار او قرار دهید. توجه کنید که شما هرگز نباید به کارت های شایان نگاه  کنید.
امتیاز شماری
در پایان هر دور هر زمانی که امتیاز خود را شمارش  کردید، بایستی امتیازات شایان را نیز محاسبه و در صفحه امتیاز شمار او ثبت  کنید. در پایان بازی نیز بعد از ثبت امتیازات خود، لازم است امتیازات  پایان بازی شایان را نیز ثبت کنید.
در پایان امتیاز شایان را از امتیاز  خود کم کنید تا امتیاز پایانی شما مشخص شود. سپس ببینید که کدام مدال را  برنده شده اید. برای دیدن امتیازات مدال ها به صفحه ۶ مراجعه کنید. همچنین  شما میتونید بازی انفرادی را به صورت ثبت و شکستن رکورد شخصی نیز بازی  کنید.
حالت ترکیبی
این حالت به بازیکنان این امکان را می دهد که کارت های بیشتری را از دسته کارت های وسط میز بردارند.
علاوه  بر پاس دادن کارت ها به همسایگان و بازی کردن کارت در زمین خود، هر بازیکن  می‌تواند یک کارت از دست خود را به پشت بسوزاند و در پایان نوبت خود، به  جای یک کارت، دو کارت از دسته کارت های وسط میز بردارد.کارت های سوخته را  به صورت ما مرتب در وسط میز قرار دهید تا با دسته کارت های اصلی اشتباه  گرفته نشود.
در پایان دور سوم اگر کارتی را سوزاندید، به جای دو کارت یک  کارت از دسته کارت های وسط میز بکشید تا کارت های در دست شما به عدد ۵  برسد. سپس از بین آن پنج کارت سه کارت را همانند قوانین اصلی بازی به صورت  یکجا بازی کنید.
اگر دسته کارت های وسط میز تمام شد، دسته کارت های سوخته را بر بزنید و دسته جدید ایجاد کنید و در وسط میز قرار دهید.
نکته:  اگر از این حالت در بازی همکاری مشترک و یا بازی انفرادی استفاده کردید،  امتیاز مدال مورد نیاز برای هر بازیکن را پنج امتیاز افزایش دهید.
رز  آلبا، رز سفید، هر بار که برای امتیاز دهی استفاده می شود، تنها یک کپی از  هر نماد گیاهی به حساب می آید.می توان آن را به عنوان نمادهای مختلف در  همان دور شمارش کرد.هنگام مقایسه برای امتیاز اکثریت که توسط همسایگان  اتفاق می افتد، رز آلبا نیز باید در نظر گرفته شود.


دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...