بازی آموزشی «کاغذ مخصوص اوریگامی اوریکا»

از {{model.count}}

Orika Origami Paper

  • تعداد: 96 برگی و 48 برگی
  • طرح: ساده رنگی یکرو و طرح دار
  • ابعاد: 15*15
  • برند: اوریکا
تعداد برگ
تعداد برگ را انتخاب کنید.
تعداد
نوع
38,000 تومان
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی آموزشی کاغذ اوریگامی اوریکا «کاغذ مخصوص اوریگامی»،  دو محصول یکی شامل: 96 برگ کاغذ مخصوص اوریگامی ساده، 12 رنگ از هر رنگ 8 عدد، ابعاد  15*15و دیگری شامل: 48 برگ کاغذ مخصوص اوریگامی طرح دار، 6 طرح از هر طرح 8 برگ، ابعاد  15*15

تعداد
96 برگی و 48 برگی
طرح
ساده رنگی یکرو و طرح دار
ابعاد
15*15
برند
اوریکا

اوریگامی،  هنر و اندیشه تا‌کردن کاغذ، برای ساخت شکل‌های مختلف است و کاغذ  تنهاترین  ابزار برای این هنر است. البته انتخاب کاغذ مناسب جهت ساخت  اشکال دارای  اهمیت می‌باشد که ضمن نازکی باید بافتی منسجم داشته باشد.  کاغذ اوریگامی  ساده 15×15  اوریکا با رعایت اصول و استاندارد‌های اوریگامی   طراحی و تولید شده است و برای ساخت اشکال اوریگامی مناسب می‌باشد.

 در واقع اوریگامی ( کاغذ و تا)، هنر و اندیشیدن تا کردن کاغذ، برای خلق اشکال مختلف، از قبیل حیوانات ، وسایل تزئینی ، اشکال هندسی و ... بدون نیاز به استفاده از چسب و قیچی می باشد.

فواید و مزایای اوریگامی:

زیاد شدن شوق و علاقه به طبیعت و موجودات زنده

افزایش مهارت دست ها

هماهنگی فکر و عمل

افزایش تمرکز و حواس

بالا بردن صبر و شکیبایی

کمک به ساخت الگوخای هنری و صنعتی

پاسخگویی به نیاز خلاقیت و پویایی انسان در جهت حل معما

وریگامی (به ژاپنی: 折り紙) یا «هنر کاغذ و تا» یکی از کاردستیهای محبوب ژاپنی است که امروزه در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد.

هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. معنای لغوی این واژه در زبان ژاپنی «تا کردن کاغذ» این عمل در کشور ایران هم رایج است ست و تمام مدل‌های کاغذ  و تا را دربردارد، حتی آنهایی که ژاپنی نیستند. اوریگامی فقط از تعداد کمی  از تاهای گوناگون استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های  گوناگونی ترکیب شوند تا طرحهای متفاوتی ایجاد کنند.

به‌طور کلی، این طرحها با یک برگ کاغذ مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون بریدن کاغذ و بدون استفاده از چسب یا دوخت ادامه می‌یابد. اوریگامی روش ارائهٔ اشکال است، که عمدتاً با خم کردن مادهٔ مورد استفاده کاغذ حاصل می‌شود.


 وجه نامگذاری هنر کاغذ و تا (اُریگامی)

کلمهٔ "Origami"متشکل از دو کلمهٔ "ori" و "gami" است، که"ori" به معنای  تا کردن و "gami" تغییر یافتهٔ کلمهٔ "kami" به معنای کاغذ است. بنابراین اوریگامی هنر و اندیشهٔ تا دادن کاغذ) یا صفحاتی از جنس پلاستیک، فلز  و مواد دیگر (برای خلق شکل‌های مختلف، می‌باشد. این شکل‌ها شمار فراوانی  از حیوانات، پرندگان، ماهی‌ها، وسایل بازی، وسایل دکوری، شکل‌های هندسی و اشکالی در ارتباط با گرافیک، معماری، صنعت و ... را شامل می‌شوند. اوریگامی طیف بسیار گسترده‌ای را در بر می‌گیرد، از کودکان پیش دبستانی تا استادان دانشگاه. تمام مردم می‌توانند از آن لذت برده و با خلق طرح‌های جدید به تاریخ اوریگامی بپیوندند. اریگامی مدرن، در چند سال اخیر) از سال۱۹۵۰ میلادی به بعد (با انتشار کتاب‌های آقای یوشیزاوا) Akira Yoshizava (استاد اوریگامی از ژاپن، رنسانس خودش را شروع کرد. اکنون اوریگامی کاربردهای مهمی در هنر، علم و صنعت پیدا  نموده‌است.

 اوریگامی یا« هنر کاغذ و تا» یکی از کاردستی‌های محبوب ژاپنی است که امروزه  در سراسر جهان طرفداران زیادی دارد. هدف این هنر آفریدن طرح‌های جالب از کاغذ با کمک تاهای هندسی است. معنای  لغوی این واژه در زبان ژاپنی» تا کردن کاغذ «است و تمام مدل‌های کاغذ و تا را دربردارد، حتی  آنهایی که ژاپنی نیستند. اوریگامی فقط از تعداد کمی از تاهای گوناگون  استفاده می‌کند، ولی همین تاها می‌توانند به روش‌های گوناگونی ترکیب شوند  تا طرح‌های متفاوتی ایجاد کنند. به‌طور کلی، این طرح‌ها با یک برگ کاغذ  مربع شکل آغاز می‌شود، که هر روی آن ممکن است به رنگ متفاوتی باشد و بدون  بریدن کاغذ ادامه می‌یابد. البته بر خلف باور عمومی، اوریگامی‌های باستانی ژاپن، کمتر سختگیری روی این  قرارداد داشته و گاهی از بریدن کاغذ در هنگام آفریدن طرح یا شروع کردن با کاغذهای مستطیل، دایره، و دیگر کاغذهای غیرمربع استفاده می‌شد.

البته برخلاف باور عمومی، اوریگامی‌های باستانی ژاپن، کمتر سختگیری روی این قرارداد داشته و گاهی از بریدن کاغذ در هنگام آفریدن طرح کیری‌گامیو یا شروع کردن با کاغذهای مستطیل، دایره، و دیگر کاغذهای غیرمربع استفاده می‌شده‌ است. 

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...