بازی فکری «کدتو»

از {{model.count}}

Decrypto

  • تعداد بازیکن: 3 تا 8 نفر
  • زمان بازی: 30 تا 45 دقیقه
  • سن مناسب: +12 سال
  • ناشر: ویریا
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

 بازی فکری «کدتو»، یه بازی دورهمی استنتاجی هست که توش بازیکن ها سعی می کنند با دادن سرنخ به هم تیمی هاشون کلمات مشخص شده پشت دیوارشان را نشان دهند. اما به این سادگی نیست چون تیم حریف مستقیم داره تک تک این حرف ها را شنود می کنه و اگه بتونند 2 بار کلمه هایی که دارین میرسونید را حدس بزنند بردنند!

تعداد بازیکن
3 تا 8 نفر
زمان بازی
30 تا 45 دقیقه
سن مناسب
+12 سال
ناشر
ویریا
طراح
thomas dagenais-lesperance
سال تولید
1398
پیچیدگی
سبک
افتخارات
رتبه 1 بازی های دورهمی دنیا
برگردانی از
decrypto

چیدمان

برای شروع به دو تیم تقسیم شوید و هر کدام یک دیوار و یک دفترچه بگیرید. سپس 4 کارت کلمه را در جایگاه خود روی دیوارتان بگذارید طوری که هم تیمی هاتون بتونند کلمات را ببینند اما تیم حریف نباید بتونه کلمات شما را ببیند. توکن ها را وسط بازی بذارید کنار ساعت شنی و یه تیم را به عنوان شروع کننده مشخص کنید.

گیم پلی

هدف این است که 2 توکن شنود بگیرید یا تیم حریف 2 توکن سقوط دریافت کند.

هر دور از 4 فاز تشکیل شده است: 1_ کد دادن توسط مترجم 2_ یادداشت کد ها توسط دو تیم 3_ حدس زدن کلمات مشخص شده توسط دو تیم 4_ تشخیص درست یا غلط حدس زدن.

فاز اول: کد دادن توسط مترجم

مترجم تیم شروع کننده یک کارت کد برمی دارد، روی کارت سه عدد به ترتیب مشخص شده که هرکدام یک کلمه را در دیوار خود تیمی که کد را برداشته مشخص می کند. نکته اینجاست که هم تیمی های مترجم میتوانند کلمات را ببینند و به راحتی حدس بزنند که منظور مترجم کدام کلمه هست اما تیم حریف هیچ کدام از کلمات را نمی تواند ببیند و فقط به کد ها دسترسی دارند. پس مترجم می تونه کد های پیچیده تری بدهد ولی نه در آن حد که هم تیمی هایش هم نتوانند کلمه را حدس بزنند.

فاز دوم: یادداشت کد ها توسط دو تیم

هر دو تیم کدهای مترجم را در قسمت مشخص شده ی دفترچه خود یادداشت می کنند تا کد ها را بخاطر داشته باشند.

فاز سوم: حدس زدن کلمات

هر دو تیم باید جلوی کد هایی که مترجم گفته است و یادداشت کردند حدس خود را بنویسند اما نباید خود کلمه را بنویسند بلکه عدد کلمه را بنویسند. همانطور که می دانید پایین هر کلمه در دیوار ها یک عدد وجود داره و شما باید حدس خود را با آن عدد بیان کنید. البته به ترتیب کد های مترجم حدس خود را بزنید. نکته اینجاست که ترتیب خیلی مهمه! مترجم هم هیچ صحبتی نباید کند!

فاز چهارم: تشخیص درست یا غلط حدس زدن

وقتی هر دو تیم حدس خود را بیان کردند مترجم باید کارت کدی را که برداشته بود را به بقیه نشان دهد و ببیند که کدام درست و کدام غلط حدس زده بودند. اگر تیم مترجم اشتباه حدس زده بود باید یک توکن سقوط دریافت کند و اگه تیم حریف درست حدس زده بود باید یک توکن شنود دریافت کند.

پایان بازی

هر گاه تیمی دو توکن شنود بگیرد برنده می شود اما اگه دو توکن سقوط بگیرد بازنده می شود. در صورت اتفاق نیوفتادن هیچکدام ، تیمی که توکن شنود بیشتری داشته باشه یا توکن سقوط کمتری داشته باشه می برد. در صورت تساوی بازی تا هشت دور ادامه پیدا می کند و تیم ها در پایان دور هشتم باید حدس خود را به صورت کلمه ای بزنند. اگه کلمه کاملا صحیح و بدون حتی یک حرف کمتر حدس زده شد درست است نه اینکه مترادف باشد. تعداد کلمات درست حدس زده شده را بشمارید و تیمی که بیشتر درست حدس زده بود برنده بازی می شود. در صورت تساوی یه دست دیگه بازی کنید.

قضیه ساعت شنی اینه که وقت حدس زدن را محدود می کند و اگر می خواهید به دلخواه وارد بازی کنید.

گروه بازی سازی ویریا با کادر مجرب خود از سال ۹۷ شروع به تولید بازی های رومیزی و اصطلاحا بردگیم کرده است.

از بازی های ساخته شده توسط تیم ویریا می توان به صددروازه 1 و 2 و detective club اشاره کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید!
info@synapsi.ir
09189613244