بازی فکری «دالیزک: اندازه کوچک»

از {{model.count}}

Daliz-S

  • تعداد نفرات: 2 تا 4 نفر
  • رده سنی: 9 سال به بالا
  • ابعاد محصول: 18x 18 x 5 Cm
  • مدت زمان اجرا بازی: 15 دقیقه
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
این محصول ناموجود می‌باشد مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی فکری «دالیزک: اندازه کوچک»، دالیز: پیچ و خم هزار تو با اندازه کوچک، دالیزک نسخه کوچک شده دالیز چوبی بزرگ است که یکی از محبوب‌ترین بازی‌های فکری جهان به حساب می‌آید، یک بازی رقابتی استراتژیک است که به چندین روش مختلف قابل بازی است. یک قانون اصلی و بسیار ساده، اشتراک تمام حالات مختلف این بازی است: "بازیکنی که زودتر مهره خود را به سمت دیگر صفحه برساند برنده است!"

تعداد نفرات
2 تا 4 نفر
رده سنی
9 سال به بالا
ابعاد محصول
18x 18 x 5 Cm
مدت زمان اجرا بازی
15 دقیقه
تولید کننده
هوپا

در دالیز، هر بازیکن با یک مهره در صفحه بازی و تعدادی دیوارک بازی را آغاز می‌کند. بازیکن ضمن حرکت مهره خود در زمین بازی، از دیوارک‌ها برای ایجاد مانع بر سر راه دیگر بازیکنان استفاده می‌کند. مدیریت استفاده از دیوارک‌ها (که محدود هستند) در کنار قدرت پیش بینی و تصمیم‌گیری استراتژیک، از ویژگی‌های این بازی پرطرفدار هستند.

بازی دالیز ، به دلیل "تعداد کم قانون‌های بازی" و "سادگی هوشمندانه در طراحی"، جذابیت بسیار بالایی دارد و حالات مختلف این بازی، به عنوان مجموعه‌ای از محبوب‌ترین و پرطرفدارترین بازی‌های فکری در سراسر جهان شناخته می‌شوند. 

 در بازی استراتژیک "دالیز"، هر بازیکن تلاش می کند تا زودتر از دیگران مهره خود را به سمت دیگر صفحه بازی برساند. در طول بازی هر بازیکن در نوبتش یا می تواند یک خانه مهره خود را جابجا کند و یا یکی از دیوارک های خود را در قسمتی از صفحه بازی بگذارد (و با این کار در مسیر پیشروی بازیکن حریف مانعی ایجاد کند). به دلیل محدود بودن تعداد دیوارک های هر بازیکن، مدیریت استفاده از آن ها برای پیروزی در بازی بسیار حیاتی است. یکی از مهم‌ترین ویژگی­های این بازی در این است که هیچ گاه نمی­توانید به پیروزی خود مطمئن باشید، حتی در مقابل حریفی که همین چند لحظه­ی پیش بازی را به او یاد داده­اید!

بر اساس تفکر و تجربه­ ی بازیکن، نحوه ی شروع بازی می­تواند بر دو مبنای دفاعی یا تهاجمی باشد. به این معنی که یا در آغاز بازی با هدف دفاع شروع به چیدن دیواره ­ها کنید و یا بر عکس، تهاجمی عمل کرده، با حرکت به سمت هدف­ها، حریف را مجبور به استفاده از دیواره ­هایش کنید. ویژگی بارز و مشترک تمامی نسخه های این بازی، وجود چالش های هیجان انگیز و خلاقانه استراتژیک برای پیشروی و رسیدن به هدف است که همگی از تعدادی قانون حرکت بسیار ساده سرچشمه می گیرند. این بازی ها، به دلیل "تعداد کم قانون های بازی" و "سادگی هوشمندانه در طراحی"، جذابیت بسیار بالایی دارند و به عنوان مجموعه ای از محبوب ترین و پرطرفدارترین بازی های فکری در سراسر جهان شناخته می شوند.

محتویات جعبه بازی

  •     ۲۰ دیوارک چوبی
  •     ۴ مهره بازی
  •     ۱ صفحه بازی
  •     دفترچه قوانین بازی

بازی Daliz در سال 2013 در انستیتو پژوهش و طراحی Houpaa و بر اساس ایده ای از Mirko Marchesi طراحی شده است. این بازی، آخرین نسخه ی توسعه یافته از نسل بازی Blockade است که نخستین بار، در دهه ی 1970 توسط این طراح ایتالیایی برای شرکت Lakeside آمریکا طراحی شد. نخستین نسخه ی توسعه یافته ی بازی Blockade ، بازی Pinko Pallino بود که در سال 1995 برای کمپانی Epta طراحی شد. نسخه ی توسعه یافته ی بعدی، بازی Quoridor بود که در سال 1997توسط Mirko Marchesi برای شرکت Gigamic فرانسه طراحی شد و توانست تا سال 2000 جایزه های معتبر بین المللی زیادی را به دست آورد. نسخه ی Daliz ، علاوه بر توسعه و بهبود در روشهای بازی و ایده های اولیه، با ابداع عنصر "پرچم" جذابیتی دو چندان یافته و با هدف گذاری چندگانه در روند بازی، به ابزاری مؤثر در تقویت مهار تهای ذهنی و افزایش خلاقیت بازیکنان تبدیل شده است.

 نشر هوپا (هدایت و پرورش اندیشه)، بر این باورست که خلاقیت آموختنی است!

با طراحی و تولید بازی های فکری از سال ۱۳۹۰ تا کنون، هوپا همواره با بازی‌های متنوع خود، هیجان، سرگرمی و خلاقیت را عرضه کرده است. از بازی‌هایی کاملا مبتنی بر خلاقیت و داستانگویی مانند استوژیت، تا بازی‌های هیجانی مانند پاتک و بازی های فکری و مهارتی مانند دالیز!

دیدگاه ما در طراحی بازی فکری در چند کلمه خلاصه می شود: ساده برای تمام خانواده! ما بازی‌هایی را منتشر می‌کنیم که کودکان، نوجوانان و بزرگسالان را کنار یکدیگر جمع کند و برای تمامی نسل‌ها جذاب و سرگرم کننده باشد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...