نبرد خشکی و دریا

از {{model.count}}

Land vs Sea

  • زمان بازی: 15 تا 45 دقیقه
  • تعداد بازیکن: 1 تا 4 نفر
  • سن مناسب: +12 سال
  • پیچیدگی: سبک
تعداد
نوع
220,000
165,000 تومان
تخفیف
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی ایرانی فکری نبردی میان خشکی و دریا یک پازل هیجان‌انگیز است که به صورت  رقابتی تکمیل می‌شود. در این بازی فکری، دو الی سه بازیکن در چهارچوب  قوانینی مشخص، قطعات را در کنار یکدیگر قرار می‌دهند. فواید این بازی فکری محدود به کودکان نبوده و برای بزرگسالان نیز مفید است.

زمان بازی
15 تا 45 دقیقه
تعداد بازیکن
1 تا 4 نفر
سن مناسب
+12 سال
پیچیدگی
سبک
تولید کننده
چارپایه

بازی فکری نبردی میان خشکی و دریا چیست؟

ماهیت بازی فکری نبردی میان خشکی و دریا را می‌توان در یک عبارت ساده خلاصه کرد: «یک بازی فکری کارتی جذاب که قوانین بسیاری ساده‌ای را دنبال کرده و برای زوج‌ها، خانواده‌ها و گیمرهای حرفه‌ای سرگرم‌کننده خواهد بود.» 

بازیکنان  در این بازی فکری، تعدادی کارت مقوایی در اختیار دارند که باید آن‌ها را  مطابق قوانین بازی در زمین بازی قرار دهند. این کارت‌ها به دو دسته‌ی خشکی و  دریا تقسیم شده و با قرار گرفتن در مقابل هم، راه یکدیگر را سد می‌کنند.  قابلیت اجرای سه نفره‌ی این بازی فکری از مهم‌ترین ویژگی‌های آن محسوب  می‌شود. همچنین اگر چه بر روی بسته‌بندی بازی فکری نبردی میان خشکی و دریا  رده‌ی سنی بالای 14 سال ذکر شده‌است، اما داستان آن نکات بسیار مهمی را به  کودکان بالای ۱۰ سال نیز آموزش می‌دهد. برای مثال، کودکان در طول این بازی  با مفاهیمی همچون بیابان‌زایی و خشکسالی آشنا خواهند شد. بنابراین اگر به  دنبال یک راه آموزشی موثر برای تربیت کودک دوست‌دار محیط زیست هستید از  بازی‌های فکری این چنینی غافل نشوید. از دیگر ویژگی‌های این محصول می‌توان  به موارد زیر اشاره کرد:

·       تقویت مهارت تصمیم‌گیری سریع

·       یادگیری بسیار آسان

·       تقابل بالای بازیکنان

جزییات بازی فکری نبردی میان خشکی و دریا کدام است؟

برای  سد کردن راه حریف خود و شمارش امتیاز‌ها به تجهیزات فراوانی نیاز دارید. بنابراین با خرید بازی فکری نبردی میان خشکی و دریا جزییات زیر را در  اختیار خواهید داشت:

·       یک کاشی شروع نقشه

·       یک کاشی آتشفشان یا گرداب

·       ۵۸ عدد کاشی نقشه

·       ۲ عدد شمارشگر امتیازها

·       ۳ عدد توکن خشکی

·       ۳ عدد توکن دریا

·       یک عدد توکن راهنما

·       یک عدد تابلوی امتیازات

·       دفترچه‌ی راهنما

مراحل آماده‌سازی بازی فکری نبردی میان خشکی و دریا چگونه است؟

1.   ابتدا هر بازیکن باید جبهه‌ی نبرد خود را مشخص کند. برای این منظور،  توکن‌های خشکی و دریا در دو طرف زمین قرار می‌گیرد. در این مرحله، هر  بازیکن باید به صورت تصادفی یک توکن را انتخاب کند. نوع توکنی که انتخاب  می‌شود، سمتی که شما باید بازی کنید را مشخص می‌کند. 

2.  درون  جعبه‌ی بازی فکری نبردی میان خشکی و دریا یک تابلوی امتیازات تعبیه  شده‌است. هر بازیکن باید توکن‌های مربوط به خود را در نقطه‌ی شروع این برد  قرار داده و امتیازات هر مرحله را با آن به نمایش بگذارد.

3.  نوع هر کاشی با یک علامت باستانی مشخص می‌شود. کاشی شروع را پیدا کرده و آن را در وسط زمین بازی قرار دهید.

4.  کاشی آتشفشان را نیز پیدا کرده و آن را در یک جهت از کاشی شروع قرار دهید.

5.  باقی کاشی‌ها را نیز بر زده و آن‌ها را به دو ستون مساوی تقسیم کنید. سپس ستون‌ها را نزدیکی تابلوی شمارش امتیازات قرار دهید. 

6.   بازیکنی که به عنوان نگهبان خشکی‌ها انتخاب شده، شروع‌کننده‌ی بازی خواهد  بود. همچنین هر بازیکن می‌تواند در نوبت خود، بالایی‌ترین کاشی هر ستون را  بردارد. توجه داشته باشید که کاشی‌ها به صورت دوطرفه طراحی شده‌اند.  بازیکنان می‌توانند تنها طرف روی هر کاشی را مشاهده کنند. اما پس از آن‌ که  یک کاشی توسط بازیکن برداشته شد، او می‌تواند پنهانی سمت دیگر کاشی را نیز  نگاه کند.

چگونه بازی فکری نبردی میان خشکی و دریا را بازی کنیم؟

هر بازیکن در نوبت خود می‌تواند یکی از ۵ اقدام زیر را انجام داده و امتیاز کسب کند:

1.  یک کاشی بازی کند:  هر بازیکن در نوبت خود می‌تواند دو طرف کاشی منتخب را مشاهده کرده و سپس  سمت مناسب خود را انتخاب کند. هر گوشه از کاشی‌ها به یک صورت منحصر به فرد  طراحی شده‌ و دارای خشکی و دریا خواهد بود. توجه داشته باشید که باید  گوشه‌ی کاشی را مطابق با الگوی کاشی‌های قبلی قرار دهید. برای مثال، گوشه‌ی  دریای کاشی باید در کنار گوشه‌ی دریای کاشی قبلی قرار بگیرد. چنانچه  هیچکدام از گوشه‌های کاشی مطابق با الگوی بازی نبود، کاشی غیرقابل استفاده  خواهد شد.

2.  دستور کاشی‌ها را انجام دهید: برخی  از کاشی‌ها دارای تصاویری دستوری هستند که بازیکن می‌تواند به دلخواه خود  آن‌ها را انجام دهد. دقت داشته باشید که در صورتی که کاشی به صورت رو در  زمین قرار بگیرد، فعال می‌شود. از این دستورات می‌توان به موارد روبرو  اشاره کرد: 1. شروع مجدد. (شما می‌توانید بلافاصله کاشی دیگری را نیز در  بازی قرار دهید.) 2. دزدیدن کاشی (می‌توانید یکی از کاشی حریف را بدزدید.) 

3.  امتیاز مناطق تکمیل‌شده را تصاحب کند:  برای مثال، اگر بازیکن دریا با قرار دادن کاشی خود بتواند یک منطقه‌ی آبی  بسازد، امتیاز آن ناحیه را از آن خود کرده‌است. برای بازیکن خشکی نیز  همین‌گونه خواهد بود.

4.  کاشی قبلی خود را دوباره بازی کند: در این حالت، بدون نگاه کردن به طرف دیگر کاشی‌ها، یکی از آن‌ها را انتخاب کرده و برگردانید. 

5.  کاشی آتشفشان را بازی کند:  در برخی موارد حالتی پیش می‌آید که جای یک کاشی در میان زمین بازی خالی  می‌ماند. اگر هر ۶ وجه این منطقه‌ی خالی از یک نوع خشکی یا دریا باشد،  بازیکن می‌تواند آن را با کاشی آتشفشان پر کند. اگر نوع کاشی با آن منطقه  مطابقت داشت، امتیاز بلافاصله از آن بازیکن خشکی یا دریا خواهد شد.

زمانی  که آخرین کاشی نیز در زمین قرار گرفت، بازی به پایان می‌رسد. همچنین  بازیکنی که بتواند در تابلوی امتیازات از رقیب خود پیشی بگیرد، برنده‌ی  بازی خواهد بود.

گروه سرگرمی چارپایه در سال 1398 جهت تولید ویدئو و محتوای مربوط به  صنعت بازیهای رومیزی تشکیل شد. این گروه به طور مستمر تا کنون صدها ویدئو و  مطلب آموزشی و … در حوزه های مختلف بازیهای رومیزی تولید کرده است.

در  سال 1399 به دلیل نیاز بازار وارد بخش تولید بازیهای فکری شد و اولین بازی  خود را به نام “معبد الدورادو” در تابستان 1399 روانه بازار کرد که با  بازخورد خیلی عالی دنبال‌کنندگان این سرگرمی روبرو شد.

هم اکنون گروه  سرگرمی چارپایه با داشتن گروه تخصصی و متعهد، وظیفه خطیر تولید بازیهای  رومیزی را برای تیم ها و گروه های دیگر علاوه بر خود، بر عهده دارد و که  این بازیها، به زعم تمام منتقدان از برترین کیفیت برخوردار هست.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید!
info@synapsi.ir
09189613244