بازی فکری «معماران قرون وسطی»

از {{model.count}}

The Builders: Middle Age Card Game

  • زمان بازی: 30 تا 45 دقیقه
  • تعداد بازیکن: 2 تا 6 نفر
  • سن بازیکنان: 10 سال به بالا
  • ابعاد جعبه محصول: 4.5 × 12.7 × 12.7 سانتیمتر
تعداد
نوع
195,000
156,000 تومان
تخفیف
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی فکری گروه چهارپایه بازی «معماران قرون وسطی»، the builders middle ages برای  برنده شدن در بازی، شما باید معمارانی باشید که می‌توانید با استفاده از  تیم کارگران خود برای ساختن ساختمان‌ها، بیشترین امتیاز پیروزی را به دست آورید.

زمان بازی
30 تا 45 دقیقه
تعداد بازیکن
2 تا 6 نفر
سن بازیکنان
10 سال به بالا
ابعاد جعبه محصول
4.5 × 12.7 × 12.7 سانتیمتر
تولید کننده
گروه بازی سازی چهار پایه

چیدمان بازی

کارت های ساختمان را با هم بُر  بزنید و یک دسته کارت را به  صورتی که سمت ساخت و ساز آن رو باشد، در انتهای  میز قرار دهید. پنج کارت  رویی را در یک خط در کنار دسته کارت قرار دهید.کارت‌های  کارگر کارآموز را  از بقیه کارت‌های کارگر جدا کنید. به هر بازیکن یک  کارآموز به صورت تصادفی  بدهید. کارآموزهای باقی مانده را به دسته کارت  کارگر برگردانید و آن‌ها  را با هم بُر بزنید.دسته کارت کارگر را در  کنار دسته کارت‌های ساختمان  قرار دهید. پنج کارت رویی را رو کرده و آنها را  در یک خط، زیر کارت‌های  ساختمان‌ها قرار دهید.سکه ها را در وسط میز قرار دهید تا یک «خزانه» تشکیل  شود.به هر بازیکن 10 سکه (1 سکه طلا و ۵ سکه نقره) بدهید.به طور تصادفی یک  بازیکن را انتخاب کنید. آن بازیکن به عنوان بازیکن شروع کننده بازی انتخاب  می‌شود.

روش انجام بازی

بازی شامل تعدادی راند می‌باشد که با بازیکن نفر  اول شروع شده و ساعتگرد ادامه پیدا می‌کند. در نوبت خود، شما می توانید سه  اکشن/اقدام را انجام دهید. در صورت تمایل، می‌توانید برای انجام یک یا چند  اکشن اضافی، هزینه پرداخت کنید. هر اکشن اضافی ۵ سکه هزینه دارد.

می توانید از اکشن‌های خود برای انجام موارد زیر استفاده کنید:

۱. شروع ساخت و ساز

شروع ساخت و ساز یک اکشن هزینه دارد.

از  بین پنج کارت ساختمان رو شده، یک ساختمان را انتخاب کنید و آن را در مقابل  خود قرار دهید. سپس، جای خالی آن کارت را مجدد پر کنید. شما می توانید هر  تعداد ساختمان را هم‌زمان بسازید.

می توانید این عمل را در طول نوبت خود هر چند بار که بخواهید تکرار کنید (تا زمانی که ۳ اکشن خود را تمام نکرده باشید).

مثال:  این بازیکن تصمیم گرفته است کلیسا را بسازد. او کارت کلیسا را برداشته و  آن را - از سمت ساخت و ساز - در مقابل خود قرار می دهد.

 ۲. استخدام کارگر

استخدام یک کارگر یک اکشن هزینه دارد.

از  بین پنج کارت کارگر رو شده، یک کارگر را انتخاب کنید و آن را در مقابل خود  قرار دهید. سپس، بلافاصله جای خالی آن کارت را مجدد پر کنید. می توانید هر  تعداد کارگر را که می خواهید استخدام کنید.

می توانید این اکشن را در طول نوبت خود هر چند بار که بخواهید تکرار کنید (تا زمانی که ۳ اکشن خود را تمام نکرده باشید).

مثال:  برای اتمام آن کلیسا به کارگران بیشتری نیاز است. بنابراین، بازیکن تصمیم  میگیرد که کارگر بیشتری استخدام کند: او هنرمند را می‌گیرد و آن را با سایر  کارگرانش در مقابل خود قرار می‌دهد.

 ۳. یک کارگر را به محل کار بفرستید

ارسال یک کارگر به محل کار دارای هزینه اکشن متغیر است (به صفحه بعدی مراجعه کنید).

یکی  از کارگران خود را در کنار یکی از ساختمان های در حال ساخت خود قرار دهید،  بنابراین منابع تولید شده توسط کارگر باید مطابق با الزامات آن ساختمان  باشد. هنگام قرار دادن یک کارگر، باید تعداد سکه‌های موجود در گوشه سمت  راست بالای کارت کارگر را پرداخت کنید (به خزانه). هنگامی که یک کارگر را  برای کار در یک ساختمان می‌‌فرستید، آن کارگر نمی تواند تا زمانی که  ساختمان کامل شود جابجا کنید.

هر بار که کارگر جدیدی را به ساختمان اضافه می‌کنید، آن را طوری قرار دهید که منابع آن با سایر کارگران در کنار هم مشخص باشد.

 ابزارها

ابزارها  نوع خاصی از ساختمان هستند که می‌توانید بسازید. هنگامی که ساخت یک ابزار  را به پایان می‌رسانید، با آن مانند یک کارگر رفتار می شود که برای کار خود  به هیچ پرداختی نیاز ندارد (هزینه ارسال یک ابزار به ساختمان صفر است). یک  ابزار دقیقاً مانند یک ساختمان معمولی ساخته شده است و پس از تکمیل شدن  ارزش امتیاز پیروزی را دارد. اما، به جای اینکه ابزار را در کناری قرار  دهید (با سایر ساختمان های تکمیل شده شما)، پس از اینکه آن را برگردانید و  به تیم کارگران خود بپیوندید، همچنان در بازی باقی می ماند.

 پایان بازی

 اگر  در پایان نوبت خود حداقل 17 امتیاز پیروزی داشته باشید (فقط ساختمان ها و  ابزارها را بشمارید، نه سکه ها)، بازی به پایان می رسد. هر بازیکنی که هنوز  در دور آخر نوبت داشته باشد، نوبت نهایی را انجام می‌دهند (بنابراین همه  بازیکنان به تعداد مساوی نوبت خواهند داشت - آخرین بازیکنی که به نوبت خود  می‌پردازد، بازیکن سمت راست بازیکن اول خواهد بود). 

بنابراین، اگر بازیکن  اول مجموعاً 17 امتیاز پیروزی در نوبت خود به دست آورد، همه بازیکنان دیگر  همچنان می توانند آخرین نوبت خود را بازی کنند. از سوی دیگر، اگر آخرین  بازیکن دور باشد، بازی بلافاصله در پایان نوبت او به پایان می رسد!

هنگامی  که همه بازیکنان آخرین نوبت‌های خود را به پایان رساندند، هر بازیکن  امتیازهای پیروزی را برای ساختمان‌ها و ماشین‌های تکمیل شده خود محاسبه  می‌کنند. به ازای هر 10 سکه که هنوز در اختیار شماست، 1 امتیاز پیروزی  دریافت کنید. بازیکنی که بیشترین امتیاز پیروزی را داشته باشد به عنوان  استاد سازنده پادشاهی ستایش می شود. و برنده بازی است!

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...