رمان مصور آخرین داستان «طلوع جمشید جلد 1 و 2»

از {{model.count}}

Illustrated Novel of the Last Story Rise Of Jamshid Volume 1 and 2

  • نویسنده: اشکان رهگذر
  • ناشر: استودیو هورخش
  • قطع: رحلی
  • نوع جلد: گلاسه مات، صحافی چسب گرم
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
این محصول ناموجود می‌باشد مقایسه
کمی صبر کنید...

کتاب رمان مصور آخرین داستان «طلوع جمشید» برداشتی است آزاد از اسطوره جمشید، که از یک سو از  تخیل نگارندگان، و از سوی دیگر با نگاهی بر متون مختلف که به تفسیر و  تعریف اسطوره جمشید پرداخته و در کتب تاریخی منعکس شده اند نگاشته و تصویر  شده است.جمشید طلوع، اولین سری از مجموعه کمیک‌های مجموعه آخرین داستان است و در  ادامه با دو جلدی جمشید غروب به پایان می‌رسد. جمشید طلوع و غروب داستان  پادشاهی جمشید را روایت می‌کنند.

نویسنده
اشکان رهگذر
ناشر
استودیو هورخش
قطع
رحلی
نوع جلد
گلاسه مات، صحافی چسب گرم
نوع کاغذ
گلاسه تمام رنگی
مشخصات چاپ
چاپ اول، سال 97، 92 صفحه

دوران پادشاهی جمشید، دوران طلایی تاریخ اساطیری ایران است، دورانی که  به دستور یزدان و خواست جمشید، گله های پربار مهیا می شود، مرگ از میان  مردمان بر می خیزد و گرسنگی و تشنگی بر می افتد. جمشید اسطوره ای نیست که  تنها در اساطیر کهن ایرانیان مشاهده شود؛ او در قالب خدایان هند و اروپایی  ظاهر می شود و پایه باورهای اساطیری مردمان فرامرزی را نیز بنیان می نهد.

وی که فَرِ یزدان را داراست قدم در راه ساخت اولین آرمانشهر بشری، یعنی  جَمکَرد می نهد تا مردمانش را از گزند سرما که در قالب اهریمن معنا شده دور  بدارد. او از یزدان فنون مختلف را فرا می گیرد و به مردمانش آموزش می دهد.  از سوی دیگر همچون مُبَلغی مذهبی مردمانش را به پاکی روح و رستگاری فرا می  خواند و این شروع داستان است.

در میان نخستین آفرینندگان، یزدان فره  خود را به “جمشید” ارزانی می­دارد، وی به جمشید صنعت می آموزد و از او  می­خواهد تا مردمش را برای رسیدن به دیو سرما “ملکوس” آماده کند، همچنین  دستور می­دهد تا شهری بنا شود تا مخلوقاتش به نیکی گرد هم آیند و سرما را  سپری کنند.

اما ملکوس نزدیک است و مردان جمشید توان  روی هم آوردن دیوارهای سترگ جمکرد را ندارند. ار سوی دیگر “سپی تور”  (برادر ناتنی جمشید) در تلاش است تا جمشید را به سازش با ملکوس و تنها نجات  درباریان از سرما متقاعد سازد. اما جمشید که از سوی یزدان ماموریت نجات  مردمانش را دارد تصمیم می­گیرد تا برای ساخت دیوارهای جمکرد به شکار و خدمت  گرفتن دیوان برود…

کتاب تصویری کتابی است که به کمک یک رشته تصویرهای زیاد همراه با متنی کمابیش اندک یا بدون  متن، اطلاعاتی را منتقل کرده یا داستانی را بازگو می‌کنند. در کتاب‌های تصویری، تصویرها به اندازه‌ی متن یا حتی بیش از آن اهمیت دارند. برخی کتاب‌های تصویری بدون داشتن هیچ کلامی، گیرا و اثر بخشند. 

 انواع کتاب های تصویری شامل:

کتاب های اسباب بازی، کتاب های الفبا، کتاب های عدد آموز، کتاب های مفهومی، کتاب های بدون کلام، کتاب های داستانی تصویری و کتاب های آسان خوان است.

کتاب های کمیک نیز از نوع کتاب های تصویری هستند.

کُمیک (به انگلیسی: Comics) یا تصاویر فکاهی یا داستان مصور یک راه واسط برای انتقال بصری ایده‌ها از طریق تصویر می‌باشد که اغلب با نوشته یا اطلاعاتی بصری درآمیخته است. 

کامیک‌ها از در کنار هم گذاشتن قطعات متوالی از تصاویر تشکیل شده و معمولاً در آن از ابزارهای نویسه‌ای چون بالون گفتار، شرح‌ها و افکت‌های صوتی (نام‌آوا)  برای نشان‌دادن گفت‌وگوها، تعریف داستان یا دیگر اطلاعات استفاده می‌شود.  عناصری چون اندازه یا جاگذاری قطعات، روند بیان داستان یا موضوع را کنترل  می‌کند. نقاشی کارتونی و دیگر روش‌های تصویرگری شبیه به آن، از مرسوم‌ترین نقاشی‌ها در کامیکس هستند؛ رمان‌ عکسی حالتی است که از عکس استفاده می‌کنند. حالت‌های معمول کامیکس شامل داستان مصور، کارتون‌های سرمقاله‌ای، کارتون دهن‌بسته و کتاب مصور می‌شود. از اواخر سدۀ بیستم تاکنون، مجله‌های ضخیم‌تری چون رمان مصور و  آلبوم‌های کامیک، تانکابون بیش از پیش متداول شده و کامیک اینترنتی آنلاین، نشو و نما پیدا کرده‌است.

هدف از ارائه کمیک انتقال مفاهیم عمیق روحی فکری به نحوی که مخاطب با آسان ترین روش آن هارا متوجه شود. 

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...