بازی فکری «رسام»

از {{model.count}}

Cartographers

  • تعداد نفرات: 1 تا 100 نفر
  • مدت زمان اجرا بازی: 30 تا 45 دقیقه
  • رده سنی: 10 سال به بالا
  • تولید کننده: بامداد
تعداد
نوع
محصول مورد نظر موجود نمی‌باشد.
  • {{value}}
این محصول ناموجود می‌باشد مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی فکری «رسام»، ملکه "Gimnax" فرمان احیاء سرزمین های شمالی را صادر کرده است.بعنوان یک نقشه بردار تحت خدمت ملکه، شما ماموریت دارید تا نقشه این منطقه را تهیه، و برای "پادشاهی نولاس" ارسال کنید. ملکه طی فرمانی، سرزمین های مورد علاقه خود را اعلام نموده، و شما با نقشه برداری مطابق خواسته های ملکه، شهرت بیشتری به دست خواهید آورد.اما شما در این سرزمین های وحشی تنها نخواهید بود. موجودات خبیث با پایگاه هایی که دارند برای شما ایجاد مزاحمت خواهند کرد، و این شمایید که با دقت در رسم خطوط نقشه، تاثیر آنها را به حداقل خواهید رساند. در صورت موفقیت شما برای احیاء بزرگترین بخش از سرزمین های مورد علاقه ملکه،  عنوان پرافتخار بزرگترین نقشه بردار امپراطوری به شما اهداء خواهد شد.

تعداد نفرات
1 تا 100 نفر
مدت زمان اجرا بازی
30 تا 45 دقیقه
رده سنی
10 سال به بالا
تولید کننده
بامداد

در "رسام"، بازیکنان طی چهار فصل که در حال سپری شدن است، برای بدست آوردن بیشترین "ستاره شهرت" رقابت خواهند کرد.
در هر فصل، بازیکنان سعی می کنند خطوط نقشه خود را تا قبل از پایان فصل کامل تر کرده و با عمل به دستورات ملکه، شهرت کسب کنند.
بازیکنی که بیشترین "ستاره های شهرت" را در انتهای زمستان بدست آورده باشد، برنده بازی است!

اجزای بازی:
- ۱۰۰ صفحه نقشه (دو رو)
- ۱۳ کارت اکتشاف
- ۱۶ کارت امتیاز
- ۴ کارت کمینگاه
- ۴ کارت فصل
- ۴ کارت فرمان
- ۹ کارت مهارت (فقط برای بازی پیشرفته)
- ۴ مداد

چیدمان بازی:
1- به هر بازیکن یک "صفحه نقشه" خالی بدهید. بازیکنان در ابتدای بازی با هم تصمیم میگیرند که بازی را با طرف "سرزمین وحشی" (A) ، یا طرف "منطقه بیابانی" (B) انجام دهند.
2- به هر بازیکن یک "مداد" بدهید. در صورتیکه بیشتر از 4 بازیکن بخواهند بازی کنند، مداد اضافی برای آنها فراهم کنید. (همینطور میتوانید برای زیباتر شدن نقشه از مداد رنگی استفاده کنید)
3- هر بازیکن یک "نام" برای خود انتخاب کرده و بالای نقشه یادداشت میکند. در صورت تمایل میتوانید یک لقب و یک نشان خانوادگی هم انتخاب کنید.
4- چهار "کارت فرمان" را به رو و در یک ردیف، وسط زمین بازی قرار دهید. کارتها باید به ترتیب حروف الفبا قرار گیرند (کارت A، کارت B و الی آخر)
5- "کارت های امتیاز" را طبق طرح پشت آنها به چهار دسته مجزا  تقسیم کنید. هر دسته را جداگانه بُر زده، سپس از هر دسته بصورت تصادفی، یک کارت بکشید. اکنون پایین هر کدام از کارت های فرمان، یکی از این "کارت های امتیاز" را به رو قرار داده، و بقیه کارت ها را به جعبه بازگردانید.
6- چهار "کارت فصل" را در یک دسته به ترتیب فصول (بهار، تابستان، پاییز، زمستان) به رو قرار دهید. کارت بهار می بایست در بالای این دسته قابل رویت باشد.
7- چهار "کارت کمینگاه" را بُر زده، و دسته "کارت های کمینگاه" را به پشت، خارج از زمین بازی قرار دهید.
8- "کارت های اکتشاف" را بُر زده و در یک دسته به پشت قرار دهید. حالا بالاترین کارت کمینگاه را برداشته و بدون نشان دادن، آن را با کارت های اکتشاف مجددا بُر بزنید. در نهایت، دسته کارت های اکتشاف ایجاد شده را کنار دسته کارت های فصل قرار دهید.
9- بازی آماده شروع است!

افزونه کارتهای مهارت:
بازی رسام به همراه افزونه "کارت های مهارت" عرضه شده که فقط در بازی پیشرفته استفاده می شوند. نحوه استفاده از این کارت ها، در کارت راهنمای افزونه مهارت بطور کامل توضیح داده شده است.
پیشنهاد می شود در چند بازی اول خود از این کارتها استفاده نکنید، و بعد از تسلط کامل به قوانین بازی، این کارتها را به بازی اضافه کنید.

چگونگی بازی:
بازی طی چهار فصل انجام می شود. هر فصل به چندین "دور"، و هر دور به سه "فاز" تقسیم می شود: فاز اکتشاف، فاز ترسیم، و فاز بررسی. در آخر هر فصل، بازیکنان ستاره های شهرت بدست می آورند.

پایان بازی
زمانی که زمستان به پایان برسد و بازیکنان برای چهارمین بار نقشه های خود را ارزیابی کنند، بازی به پایان میرسد.
هر بازیکن ستاره های شهرتی که در طی چهار فصل بدست آورده را جمع می زند، و جمع کلی را روی صفحه نقشه خود می نویسد. بازیکنی که بیشترین ستاره شهرت را بدست آورده باشد، برنده بازی است.
در صورت تساوی، بازیکنی که در بین آنها امتیازات شهرت کمتری را در بخش هیولا، طی چهار فصل از دست داده است، برنده بازی است. اگر همچنان تساوی برقرار بود، همه بازیکنان با امتیاز مساوی برنده هستند.

بازی تک نفره:
شما بعنوان یک نقشه بردار تنها برای کاوش امپراطوری نولاس مامور شده اید. در بازی تک نفره، تلاش می کنید تا در انتهای سفر، عنوانی پر اُبهت را از ملکه Gimmax دریافت کنید.

بازی پیشرفته:
مقدمه:
همانگونه که ماجراجویی شما در سرزمین های پادشاهی نولاس ادامه می یابد، مهارت های ارزشمندی کسب میکنید که به شما در ترسیم نقشه تان کمک خواهد کرد. سکه های خود را هوشمندانه خرج کنید، تا از مهارت های جدیدتان در راستای خواسته های ملکه استفاده کنید.

تغییرات چینش اولیه:
هنگام چینش اولیه، هشت کارت مهارت را بُر بزنید. سپس سه کارت به صورت تصادفی خارج کرده و در یک ردیف به رو، وسط زمین بازی قرار دهید. بقیه کارت های مهارت را به جعبه بازی برگردانید.

نحوه انجام بازی پیشرفته با کارت های مهارت:
یک بار در هر فصل، هر بازیکن میتواند تاثیر یکی از سه کارت مهارت رو شده را با خرج کردن سکه هایش،  فعال کند. هزینه فعال سازی هر کارت مهارت در گوشه سمت راست آن نوشته شده است. بازیکن باید به تعداد سکه های خرج شده، روی سکه های پُر شده نوار سکه خود خط بکشد. بازیکنان در آخر فصل به ازای سکه های خرج شده خود، ستاره شهرتی بدست نخواهند آورند.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...