بازی فکری «قلعه های برگاندی»

از {{model.count}}

The Castles of Burgundy

  • رده سنی: 12 سال به بالا
  • تعداد بازیکن: 2 تا 4 نفر
  • مدت زمان اجرا بازی: 30 الی 90 دقیقه
  • تولید کننده: دهکده بردگیم
تعداد
نوع
368,000
312,800 تومان
تخفیف
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی فکری «قلعه های برگاندی»، در این بازی شما قرار است نقش شاهزاده‌‏هایی را در قرن پانزدهم میلادی بازی کنید که می خواهند در بورگاندی (یکی از ناحیه‌های کشور فرانسه) سرزمین خودشان رو گسترش دهند، قلعه بسازند، شهر بسازند، دامداری کنند، کشتی‌رانی کنند و مراکز علمی راه بندازند. داستان از این قرار است که یک صفحه وسط میز  قرار می گیرد که در هر مرحله ، تعدادی تایل روی آن قرار می گیرد. بازیکن ها نیز هر کدام یک صفحه دارند که از نظر محل قرارگیری سرزمین‏‌ها با یکدیگر فرق دارند.

رده سنی
12 سال به بالا
تعداد بازیکن
2 تا 4 نفر
مدت زمان اجرا بازی
30 الی 90 دقیقه
تولید کننده
دهکده بردگیم

این بازی در دسته بازی های اروپایی قرار می گیرد که معمولا بازی های نیمه سنگین اما خانوادگی و شیرین هستند. اگر تجربه چند بازی رومیزی را داشته اید و مدتی است که بازی می کنید، برای تجربه یک بازی حرفه ای تر، قلعه های  برگاندی یکی از بهترین بازی هاست که برای مدت طولانی از تجربه کردنش و کشف  استراتژی جدید لذت میبرید. این بازی در حال حاضر رتبه ۱۵ را در بین بازی ها  دارد که نشان از محبوبیت این بازیست.

بازی در قرن ۱۵ میلادی و در دره لوآر در کشور فرانسه روایت می شود. در  واقع برگاندی یکی از ناحیه‌های کشور فرانسه است. مرکز این ناحیه، شهر دیژون است. برگاندی ها یکی از تیره‌های ژرمن بودند که پس از فروپاشی بخش باختری امپراتوری روم به این سرزمین آمدند.

در بازی برگاندی نیز بازیکنان در  نقش دوک های فرانسوی سعی میکنند تا منطقه خود را با استفاده از شیوه های  متفاوتی چون کشاورزی و دام پروری، تجارت و معامله کالا و بهره مندی از دانش  در کنار ساخت و ساز، آباد کنند.

بازی برگاندی در ۵ عصر انجام می شود. در هر عصر کاشی هایی روی صفحه اصلی  قرار میگیرند تا بازیکنان با خرید و ساختنشان بازی را پیش ببرند. در این  بازی، به غیر از صفحه اصلی، هر بازیکن صفحه شخصی خود را دارد که در واقع  منطقه اوست و باید آن را آباد کند.

صفحه شخصی بازیکنان با با کاشی  های شش ضلعی که در طول بازی از صفحه اصلی خریداری میکنند تکمیل می شود. به طور کلی روند بازی به این شکل است که در هر نوبت همه بازیکنان دو تاس خود  را  همزمان پرتاب میکنند. بعد با توجه به نوبت شمار شروع میکنند و به ترتیب  یکی از چهار کار زیر را انجام میدهند:

۱. برداشتن یک کاشی از صفحه  اصلی بازی از محلی که یکی از تاس‌ها نشان میدهد(محل ۱ تا ۶) و قراردادن آن  در یکی از سه محل ذخیره سازی کاشی در صفحه خودشان.

۲. انتقال یک کاشی از محل ذخیره‌ سازی کاشی ها به سرزمینشان در محل همرنگ با کاشی و هم عدد با عددی که یکی از تاس ها نشان میدهد.

۳.  خرج کردن یکی از تاس ها برای بار زدن یکی از محموله ای که از قبل انبار‌  کرده اند و دریافت امتیاز با توجه به تعداد کالا و دریافت یک نقره.

۴. خرج کردن یک تاس بدون توجه به عددش و دریافت دو کارگر.

کارگر  ها برای تغییر عدد تاس کاربرد دارند. مثلا با خرج کردن یک کارگر میتوان  عدد تاس را از ۵ به ۶ تغییر داد. در ضمن عدد ۶ را به ۱ و ۱ را به ۶ نیز  میتوان تغییر داد!

علاوه بر اینکه با عدد هر تاس میشود یکی از کار های ذکر شده را انجام داد، با پرداخت دو سکه میتوان از بازار سیاه نیز کاشی خرید.

نکته  جذاب بازی در قابلیت کاشی ها و استراتژی های متنوع آن قرار دارد. هر کاشی  قابلیتی منحصر بفرد دارد به عنوان مثال با بازی کردن کاشی بازار میتوانید  یک کاشی مجانی کشتی یا دام از صفحه اصلی بازی برداشته و در محل ذخیره سازی  قرار دهید. کاشی کشتی این امکان را به شما میدهد تا محموله یکی از انبار  های اصلی را به صفحه خود اضافه کنید.

اگر بتوانید زنجیره ای از قابلیت ها بسازید و در یک نوبت چندین کار انجام دهید و به اصطلاح کمبو بزنید، مزه شیرین بازی را حس می کنید.

در  پایان بازی نیز هر بازیکن که امتیاز بیشتری داشته باشد و منطقه های متفاوت  را تکمیل کرده باشد، پیروز خواهد بود. در ضمن نقره و کارگر های باقی مانده  نیز برایتان امتیاز خواهد داشت.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...
با ما تماس بگیرید

با ما تماس بگیرید

برای ثبت سفارش و مشاوره با مشاوران ما تماس بگیرید!
info@synapsi.ir
09189613244