بازی فکری «فتح پرچم»

از {{model.count}}

َAttack And Capture The Flag

  • تعداد نفرات: 2 نفر
  • مدت زمان بازی: 45 دقیقه
  • رده سنی: 8 سال به بالا
  • ابعاد محصول: 6.5 × 29.5 × 37.5 سانتیمتر
تعداد
نوع
270,000
229,500 تومان
تخفیف
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی فکری سلام بازی «فتح پرچم»، 3 بازی متنوع دریک مجموعه، بازی فتح پرچم یک بازی دو نفره و استراتژی محور است. در این بازی هر فرد 41  مهره دارد که یکی از آنها پرچم است؛ یعنی مهم‌ترین مهره‌ای که نباید به  دست دشمن بیفتد. تعدادی از مهره‌ها براساس سلسله مراتب نظامی امتیازبندی  شده‌اند. تعدادی هم بمب و چند مهره تخریب‌چی و مهره‌ی جاسوس هم در بین  مهره‌ها وجود دارد. هر بازیکن مهره‌هایش را می‌چیند، به طوری که طرف مقابل  درجه و امتیاز آن‌ها را نبیند. سپس مهره‌ها حرکت می‌کنند. پس از برخورد دو  مهره به یکدیگر، مهره‌ها نمایش داده می‌شوند و مهره‌ی با درجه پایین‌تر از  بازی خارج می‌شود. هر کس بتواند پرچم طرف مقابل را پیدا کند یا تمامی  مهره‌های قابل حرکت حریف را از بازی خارج کند، برنده می‌شود. فتح پرچم را  به سه شیوه‌ی (دوئل، اصیل و نفوذی) بازی کرد.

تعداد نفرات
2 نفر
مدت زمان بازی
45 دقیقه
رده سنی
8 سال به بالا
ابعاد محصول
6.5 × 29.5 × 37.5 سانتیمتر
تولید کننده
سلام بازی

این بسته شامل سه بازی به نام های: فتح پرچم دوئل، فتح پرچم اصیل و فتح  پرچم نفوذی انجام داد. برای شروع بهتر است فتح پرچم دوئل را انتخاب کنید.  در این بازی هر بازیکن باید ارتشی از 10 مهره را داشته باشد و طوری آنها را  بچیند که رو به خودش باشد تا حریف از درجه ی مهره ها مطلع نشود بعد از  چیدن مهره ها بازی آغاز می شود. مهره ای که دارای بالاترین درجه است  بالاترین عدد را دارد، یعنی اگر به یک مهره با درجه ی پایین تر برخورد کند  مهره ی درجه پایین از بازی حذف می شود. هرکدام از مهره ها می توانند پرچم  را فتح کنند و این با درجه ی آنها ارتباطی ندارد. در بازی دو منطقه ی  ممنوعه وجود دارد که هیچ مهره ای نباید وارد آن شود یا از آن بپرد. مهره  هایی که از بازی حذف می شوند باید طوری بیرون گذاشته شوند که بازیکن حریف  از حذف آنها مطلع شود. توضیح بیشتر بازی در دفترچه ی راهنمایی که همراه  بازی است به طور کامل شرح داده شده که برای بازی باید حتما آن را مطالعه  کرد.

فتح پرچم یک بازی دو نفره است، که برای گروه سنی 8 سال به بالا مناسب می باشد.

محتویات این بازی شامل موارد زیر می باشد:

  1. 2*41 قطعه بازی
  2. صفحه بازی
  3. صفحه محافظ
  4. دفترچه راهنما

بازی فتح پرچم یک بازی تخته‌ای و مبتنی بر راهبرد است. نام اصلی این بازی STRATEGO است. در این بازی دو نفره هر فرد ۴۰ مهره دارد که یکی از آن‌ها پرچم است یعنی مهم‌ترین مهره‌ای که نباید به دست دشمن بیفتد. براساس سلسله  مراتب نظامی تعدادی مهره با درجات نظامی مختلف به علاوه ۶ بمب جزو مهره‌های  بازی هستند. چند مهره تخریبچی هم وجود دارد که فقط آن‌ها می‌توانند بمب‌ها را خنثی کنند. برچسب مهره‌ها  در یک سمت آن‌ها است به‌طوری‌ که طرف مقابل تمام مهره‌ها را به یک شکل  می‌بیند. پس از برخورد دو مهره به یکدیگر، مهره‌ها نمایش داده می‌شوند و  مهره با درجه پایین‌تر از بازی خارج می‌شود. مهره‌های یک نفر آبی و دیگری  قرمز است. مهره‌ها می‌توانند در جهت‌های بالا و پایین و چپ و راست در صورتی  که مانعی وجود نداشته باشد حرکت کنند. هر کس بتواند پرچم طرف مقابل را  پیدا کند یا تمامی مهره‌های قابل حرکت حریف را از بازی خارج کند، برنده  می‌شود.

فهرست مهره‌های بازی به ترتیب قدرت به شرح زیر است:

شماره مهره درجه نظامی درجه قدرت در بازی از ۱۰تعداد ویژگی خاص

۱مارشال (ارتشبد)۱۰۱در حالت حمله می‌تواند جاسوس را نیز از بین ببرد
۲ژنرال (سپهبد)۹۱ندارد
۳کلنل (سرهنگ)۸۲ندارد
۴ماژور (سرگرد)۷۳ندارد
۵کاپیتان (سروان)۶۴ندارد
۶ستوان۵۴ندارد
۷گروهبان۴۴ندارد
۸تخریب چی۳۵امکان از بین بردن بمب را دارد
۹دیدبان۲۸در صورتی که مهره‌ای در برابرش نباشد می‌تواند از خانه‌ها خالی به تعداد دلخواه در یک خط مستقیم عبور کند.
sجاسوس۱۱در صورتی که خود را به مهره مارشال بزند، می‌تواند این مهره را حذف کند. در غیر این صورت نقش دیگری ندارد
bبمب-۶قابلیت جابجایی در طول بازی را ندارد. هر مهره‌ای به غیر از تخریبچی با آن برخورد کند، آن مهره از بازی خارج می‌شود
fپرچم-۱قابلیت جابجایی ندارد. در صورتی که هرکدام از مهره‌های حریف با آن برخورد کند از بین رفته و بازی به اتمام می‌رسد

البته در نسخه های جدید بازی یک مهره دیگر نیز اضافه شده که در صورت  حدس زدن مهره مقابل می تواند آنرا از بازی خارج کند. در غیر اینصورت توسط  هر مهره ای قابل حذف است.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...