بازی فکری «دیوار هادریان»

از {{model.count}}

Hadrian's Wall Board game

  • تعداد نفرات: 1 تا 6 نفر
  • مدت زمان بازی: 60 تا 80 دقیقه
  • رده سنی: 12 سال به بالا
  • ابعاد جعبه محصول: 7 × 23 × 24 سانتیمتر
تعداد
نوع
875,000
700,000 تومان
تخفیف
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی فکری دهکده بردگیم بازی «دیوار هادریان»،  در بازی دیوار هادریان، بازیکنان در نفش یکی از ژنرال‌های رومی قرار  می‌گیرند که به آنها ماموریت داده شده تا یک قلعه مرزی و دیوار اطراف آنرا  بسازند. در طول 6 سال (راند)، بازیکنان استحکامات و دیوار خودشان را می‌ سازند، نیروی دفاعی آنها را تامین کرده و با ساخت سرویس‌ها و ایجاد سرگرمی، سعی در جذب شهروندان بیشتر خواهند داشت. در حالی که از افتخارات امپراتوی روم در مقابل پیکت‌های متخاصم دفاع می‌کنند. بازیکنی که بیشترین شهرت، تقوا، رشادت و نظم را کسب و از تحقیر   شدن اجتناب کند، به امپراتور   ثابت خواهد کرد که یک شهروند رومی نمونه    است و به مقام لگاتوس لژیونیس   خواهد رسید!

تعداد نفرات
1 تا 6 نفر
مدت زمان بازی
60 تا 80 دقیقه
رده سنی
12 سال به بالا
ابعاد جعبه محصول
7 × 23 × 24 سانتیمتر
درجه سختی
پیچیده
تولید کننده
دهکده بردگیم

زمانی که در سال 122 بعد از  میلاد مسیح، امپراتور روم، هادریان آگوستوس، از  شمال بریتانیا دیدن  می‌کرد، شاهد ویرانی حاصل از نبرد ارتش او با پیکت‌های  وحشی بود. او که  می‌خواست قدرت رومی‌ها را به رُخ بکشد، دستور داد دیواری  ساخته شود تا  قبایل پیکت را از سایر انگلستان جدا کند. این دیوار عظیم که  80 مایل رومی  طول داشت، از ساحل شرقی تا ساحل غربی امتداد می‌یافت.

اجزای بازی:

6 عدد صفحه بازیکن ( هر کدام شامل 2 بخش)

24 عدد شهروند

50 عدد منبع

24 عدد خدمتکار

24 عدد معمار

18 عدد سرباز

2 دفترچه (هر کدام حاوی 200 برگه)

72 عدد کارت بازیکن (12 عدد به ازای هر بازیکن)

48 عدد کارت سرنوشت

در بازی دیوار هادریان، بازیکنان در نفش یکی از ژنرال‌های رومی قرار  می‌گیرند که به آنها ماموریت داده شده تا یک قلعه مرزی و دیوار اطراف آنرا  بسازند. در طول 6 سال (راند)، بازیکنان استحکامات و دیوار خودشان را  می‌سازند، نیروی دفاعی آنها را تامین کرده و با ساخت سرویس‌ها و ایجاد  سرگرمی، سعی در جذب شهروندان بیشتر خواهند داشت - در حالی که از افتخارات  امپراتوی روم در مقابل پیکت‌های متخاصم دفاع می‌کنند. بازیکنی که بیشترین  شهرت، تقوا، رشادت و نظم را کسب و از تحقیر شدن اجتناب کند، به امپراتور  ثابت خواهد کرد که یک شهروند رومی نمونه  است و به مقام لگاتوس لژیونیس  خواهد رسید!

مقدمه:

دیوار هادریان یک بازی تاریخی بر  مبنای دوره‌ای است که در آن برده‌داری رایج بود. در این بازی، کارگرهای  بنفش "خدمتکار" نمایانگر این جنبه از تاریخ هستند. تخمین زده می‌شود که در  آن دوران، تقریبا 30 درصد امپراتوری روم را بردگان تشکیل می‌دانند. واضح  است که ما کاملا با برده‌داری مخالف هستیم، اما اگر این گروه را در بازی  دخیل نمی‌کردیم، نقش آنها در تاریخ نادیده گرفته می‌شد.

هدف بازی:

هدف  بازی دیوار هادریان، داشتن بیشترین امتیاز در پایان سال ششم است. بازیکنان  با توسعه استحکامات، دفاع کردن از دیوار آن و بالا بُردن ویژگی‌ها امتیاز  کسب می‌کنند. بازیکنان باید با دقت نیروی کار و منابعشان را مدیریت کنند تا  مسیر‌هایی که انتخاب کرده‌اند را به سرانجام برسانند. 

خلاصه روند بازی:

دیوار  هادریان در 6 سال (راند) بازی می‌شود. در شروع هر سال، بازیکنان تعدادی  کارگر و منبع دریافت می‌کنند. تعداد آنها را کارت سرنوشت فعلی، کارت‌های  چشم‌انداز و سایر مزایای موجود در برگه‌های بازیکن تعیین خواهد کرد. 

در  طول هر سال، بازیکنان به شکل همزمان و با مصرف کارگر و منابع، اکشن‌های  خودشان را انجام می‌دهند تا مناطق مختلف برگه‌هایشان را پُر کنند. بازیکنان  آنقدر به انجام اکشن‌ها ادامه می‌دهند تا منابع و کارگرهایشان تمام شود و  در این صورت سال به پایان می‌رسد. هر کارگر یا منبع استفاده نشده در پایان  سال به انبار بازی باز خواهد گشت (گاهی ممکن است نتوانید تمام آنها را مصرف  کنید). در پایان هر سال، پیکت‌ها حمله خواهند کرد و بازیکنان با توجه به  نحوه دفاع از استحکامات خودشان مورد قضاوت قرار خواهند گرفت!

پایان بازی

بعد  از حمله آخر پیکت‌ها در سال ششم، بازی به پایان می‌رسد و امتیازشماری  نهایی انجام خواهد شد. هر کارگری که در سال پایانی از نوار رشادت کسب کنید  هدر خواهد رفت.

هر بازیکن با استفاده از ستون امتیازشماری موجود در  گوشه پایین- سمت راست برگه سمت چپ، امتیاز نهایی خودش را محاسبه خواهد کرد.  بازیکنی که بیشترین امتیاز را داشته باشد به مقام لگاتوس لژیونیس خواهد  رسید!

در صورت تساوی، از بین آن بازیکنان کسی که کمترین تحقیر را  داشته باشد برنده است. در صورت تساوی مجدد، از بین آن بازیکنان کسی که  بیشترین امتیاز را از کارت‌های مسیر کسب کرده باشد برنده است. در صورت  تساوی مجدد، پیروزی مشترک حاصل خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...