بازی فکری «کهن دژ»

از {{model.count}}

Kohan Dej Board game

  • تعداد نفرات: 2 تا 8 نفر
  • مدت زمان بازی: 30 تا 60 دقیقه
  • رده سنی: 10 سال به بالا
  • ابعاد جعبه محصول: 7 × 26.3 × 26.3 سانتیمتر
تعداد
نوع
500,000
400,000 تومان
تخفیف
  • {{value}}
مقایسه
کمی صبر کنید...

بازی فکری هوپا «کهن دژ»، در بازی کهن دژ باید در هر دور از بازی، نقشی را مخفیانه انتخاب کنید تا در جمع‌آوری سکه‌های بیشتر و ساختن سازه‌های با ارزش در شهرتان، به شما کمک  کند. این بازی نقش آفرینی و کارتی نسخه‌ی جدید بازی «دژ» است. با ترکیب ۲۷  نقش متفاوت، تجربه‌های جدید و بی شماری نسبت به بازی دژ به دست آورید.  نقش‌هایی با قابلیت‌های متنوع در کنار سازه‌هایی که هر کدام ویژگی جدیدی  دارند، این امکان را فراهم می‌کنند تا بتوانید شهری با شکوه و پرآوازه  بسازید و با استفاده از قابلیت‌های نقش‌ها، در این رقابت تنگاتنگ پیروز  شوید.

تعداد نفرات
2 تا 8 نفر
مدت زمان بازی
30 تا 60 دقیقه
رده سنی
10 سال به بالا
ابعاد جعبه محصول
7 × 26.3 × 26.3 سانتیمتر
تولید کننده
هوپا

پیروزى در  نبردهاى بزرگ و بر جای گذاشتن ویرانى، هیچ وقت تنها راه دوام در میان صفحه  های فراوان تاریخ نبوده و نیست. پادشاهان و فاتحان براى اثبات قدرت خود، با  ساخت بناهاى یادبود عظیم و شگفت انگیز در شهرهاى بزرگ، با یکدیگر در  پیکارند. شهرهایى محصور میان دیوارهاى بلند، از دل زمین سر بر مى آورند.  دژهایى باشکوه که مردم در آن از گزند دشمنان در امان اند و به تاریخشان  افتخار می کنند. اکنون پادشاه تصمیم گرفته میراثى جاودان براى آیندگان به  جا بگذارد؛ شهرى براى تمام اقشار. شما این فرصت را دارید تا این دژ را بنا  کنید. هوش و آینده نگرى خود را به کار بگیرید، از توانایى و قدرت دژ نشینان  به درستى استفاده کنید و شهرى کامل و بى نقص بسازید.

بازی فکری و رومیزی ایرانی دژ

بر اساس بازی محبوب سیتادلز citadels

در  بازی «دژ»، بازیکنان در رقابت با یکدیگر، تلاش می‌کنند تا با ساخت  جذابترین و بهترین شهر، تبدیل به بهترین حکمران در قلمرو پادشاهی شوند.

در  هر دور از بازی، هر بازیکن یک نقش را انتخاب می‌کند تا از قابلیت ویژه آن  نقش در طول آن دور استفاده کند. هر بازیکن ساخت و ساز شهر خود را با بازی  کردن کارت سازه‌ای که در دست دارد، پیش می‌برد، و در انتهای بازی امتیازی  هم ارزش با هزینه آن کارت را بدست می‌آورد.

در پایان آن دور از بازی  که یک بازیکن بتواند هفتمین سازه را در شهرش بسازد، بازی به پایان می‌رسد، و  بازیکنی که بیشترین امتیاز را کسب کرده باشد به عنوان برنده بازی و بهترین  حکمران قلمرو شناخته می‌شود.

در بازی کارتی «دژ» هدف هر بازیکن،  ساختن شهر خود و قدرتمند کردن آن با برج و بارو است. در این بازی، هر  بازیکن می‌تواند در ابتدای هر دور از بازی، نقشی را مخفیانه انتخاب کرده و  در ادامه آن دور بازی، از مزایای آن نقش استفاده ببرد. هر کدام از نقش‌های  این بازی ویژگی منحصر بفردی را دارا هستند، به عنوان مثال انتخاب نقش  «راهزن» به بازیکن این امکان را می‌دهد تا پول‌های بازیکن دیگری را بدزدد و  یا با انتخاب نقش «سردار» می‌تواند به ساختمان‌های شهر بازیکنان دیگر حمله  کرده و آن‌ها را نابود سازد. بازیکنان در طی بازی با حدس زدن هویت  بازیکنان دیگر بر اساس اطلاعات موجود، تلاش می‌کنند تا اموال و شهر خود را  از گزند بازیکنان دیگر مصون داشته و همزمان ساخت و ساز خود را در شهرشان  گسترش دهند. برنده بازی بازیکنی است که در نهایت شهر پرقدرت‌تری از دیگر  بازیکنان بسازد و ثروت بیشتری را گرد آورد.

بازی  دژ بر اساس یکی از محبوبترین و پرطرفدارترین بازیهای کارتی مدرن به نام  Citadels ساخته شده. این بازی ترکیب ظریفی است از سبک بازی های نقش مخفی و  شهرسازی. اولین بار Bruno Faidutti ، طراح باسابقه‌ی عرصه‌ی بازیهای  رومیزی، در سال ۲۰۰۰ این بازی را طراحی و تولید کرد. این بازی از همان  ابتدا با استقبال زیادی در سراسر دنیا روبه‌رو شد. استقبال بی‌سابقه از این  بازی باعث شد ناشران بین‌المللی بارها و بارها آن را بازتولید کنند. این  بازی در طول 15 سال به ۲۵ زبان ترجمه شد.

اما کهن دژ  نسخه‌ی سال 2016 همان Citadels نام آشنا است که با تنوع کارت‌های نقش و  سازه امکان تکرار پذیری بیشتری از بازی را فراهم می‌کند.

هشت  نقش کلاسیک (آدمکش، راهزن، تردست، شاه، حکیم، تاجر، معمار، سردار) به  همراه کارت‌های سازه‌ی بازی دژ، همگی در این نسخه هم وجود دارند.تنها تفاوت  دژ نسبت به کهن دژ اندازه‌ی جمع و جور و وزن کم آن است که آن نسخه را قابل  حمل‌تر کرده. به توصیه طراح بازی، بهتر است بازیکن های جدید با همان هشت  نقش کلاسیک با بازی آشنا شوند، بعد به تدریج نقش‌های پیچیده‌تر را جایگزین  کنند.

یک بازی جدی برای علاقمندان به بازی‌های رقابتی.

از آن دسته بازی‌هایی است که هر چه بیشتر با آن آشنا می‌شوید، جذابیت و میل به تکرار در آن بیشتر می‌شود.

با قوانین مجزا برای حالت ۲ و ۳ نفره که این دو حالت را نیز جذاب کرده است.

برای افرادی که به تحلیل رفتار‌ها و داده‌ها علاقه دارند مناسب است.

مناسب آنهایی که تجربه مافیا و بازی‌های نقش مخفی را داشته و یک بازی جدید می‌خواهند.

دیدگاه خود را بنویسید

  • {{value}}
این دیدگاه به عنوان پاسخ شما به دیدگاهی دیگر ارسال خواهد شد. برای صرف نظر از ارسال این پاسخ، بر روی گزینه‌ی انصراف کلیک کنید.
دیدگاه خود را بنویسید.
کمی صبر کنید...